T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Eğitimde Fırsat Eşitliği

 

Elmadağ ilçesine bağlı köylerden devletin sağladığı yardım ve imkânlarla eğitim hayatına devam etmeye çalışan lise öğrencileri, Elmadağ Lisesi’nde buluştular.

Elmadağ’da farklı liselerde öğrenimine devlet desteğiyle devam eden lise öğrencileri Elmadağ Lisesi kantininde Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’la bir araya geldiler.

Devletin yetkili kişilerini bir arada görmeleri öğrencileri heyecanlandırdı. Öğrencilerin heyecanına tanık olan protokol, öğrencilerle sohbet ederek öğrencilerin heyecanlarını dindirdiler
.
 Lisenin Tadilatı Öğrencilerde Başarma Arzusunu Arttırdı

Öğrencilerin buluşmasında ilk sözü alan Elmadağ Lisesi müdürü Mahmut Çalışkan şunları aktardı. “Yapılan tam tadilatla okulumuzu taze bir eğitim havası sarmıştır. Tadilat sonrasında okulumuzda, öğrencilerimizden başarı adına birçok söz almaktayız. Bu sebeplerden dolayı Başkanımız Gazi Şahin’e ne kadar teşekkür etsek az olur.” İfadesinde bulundu

Konunun en önemli muhatabı olarak konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür Saim Kuş, ”Elmadağ’daki temel amacımız okuma oranının lise bazında da yüzde yüze çıkarmak olmalıdır. Eğitim olarak başarılı bir ilçeyiz. Şunu aktarmak isterim ki okumayla eğitimle değer kazanırız. Örnekle siz değerli öğrencilerimize şunu söylemek istiyorum. İlkokul mezunlarının araç kullanma ehliyetleri bile alamayacaklar. Eğitime verilen önemi buradan anlayabilirsiniz.” Dedi.

Başkan Gazi Şahin ise “Eğitimle başarma arzusunun doğru orantılı olduğunu söyleyerek herkes için eğitim.” diyerek öğrencilere eğitimde eşitliğin önemini vurgulamış oldu.

Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek bir öğrencinin söz alıp teşekkürlerini iletmesi üzerine, “Her şey devletimiz sayesinde gerçekleşmektedir.” dedi.

Öğrencilerin buluşması esnasında öğrencilerin talebi üzerine hatıra fotoğrafı çekildi


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr