T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Meclis Kararıyla Ödül

 

Bu yıl içerisinde yapılan Ankara ilçeler arası şiir okuma yarışmasında birinci olan Elmadağ Lisesi öğrencisi Tuğba Toprak ilçe meclisi tarafından ödüllendirildi.

Elmadağ ilçe meclis toplantının aylık ikinci oturumunda Ankara ilçeler arası şiir yarışmasında tüm rakiplerini geride bırakarak birinci olan Elmadağ Lisesi üçüncü sınıf öğrencisi Tuğba Toprak Başkan Şahin ve meclis üyeleri tarafından ödüllendirildi.

Meclis toplantı salonuna ailesiyle birlikte gelen lise öğrencisi Tuğba Toprak meclis kararı ile ödülünü meclis üyelerinden ve Başkan Gazi Şahin’den teslim aldı.

Ödülünü alırken duygulandığı gözlemlenen lise öğrencisi Tuğba Toprak, Nazım Hikmet Ran’ın Tahir ile Zühre şiirini okurken de aynı heyecanı ve duyguyu yaşadığını söyledi.

Gazi Şahin,”Başarı Her Zaman Ödüllendirilir”

Elmadağ Lisesi üçüncü sınıf öğrencisi Tuğba toprak, şiirini okurken şiirin duygusunu yüreğinde yaşadığını şiirin kendisini çok etkilediğini söyledi.

Tahir ile Zühre şiirinden dolayı birinci olduğuna ve ödüllendirildiğine çok sevindiğini ve bu başarısını Tahir ile Zühre şiirinin mısralarındaki lirizme ve mesaja bağladığını söyleyen başarılı öğrenci, ödüllendirilmeden dolayı da gururlandığı kaydetti. Ödüllendirme esnasında Başkan Gazi Şahin ve meclis üyelerine teşekkürlerini sundu.

Elmadağ Lisesi’nin başarılı öğrencisine ilçe meclis toplantı salonunda plaket, kitap seti ve bir altın hediye edildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr