T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Üniversitelilerin Mesleki Bilgileri Pekişiyor

 

Yozgat Bozok Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri Elmadağ ilçesini ders konusu olarak analiz ediyorlar.

Bozok Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü öğrencileri öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ayten gözetiminde Elmadağ ilçesinin genel analizini çıkarıyorlar.

Üniversite öğrencileri, Elmadağ için bugüne kadar yapılmamış olan tarihi, kültürel, fiziki, doğal, sosyal ve ekonomik durumla ilgili detaylı bir çalışma gerçekleştirip Elmadağ’a ve Elmadağ’ın imar yönündeki çalışmalarına ışık tutacaklar.

Öğrencilerin Elmadağ ilçesi sınırları içerisinde şehircilik projesi ve saha araştırmasında analiz yaparak Elmadağ Belediyesi’ne katkı sağlayacakları belirtildi.

Elmadağ İçin İlk Bilimsel Akademik Araştırma Olacak

On üç (13) kişilik öğrenci grubunun Yrd. Doç. Dr Mustafa Ayten yönetiminde ve Elmadağ Belediyesi imar servisi görevlileri Mimar Şükrü Yılmaz ve Şehir Plancısı Murat Akdaş yardımıyla birlikte takım bilinci doğrultusunda hareket edip Elmadağ İlçesi’nin ilk bilimsel araştırmasını gerçekleştirecekleri ifade edildi.

Öğrencilerin çalışması hakkında değerlendirmede bulunan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin şunları söyledi: İyi bir takım halinde nitelikli bir görev dağılımıyla çalışmalarına başlayan öğrencilerimiz yaptıkları bu çalışmalar neticesinde istatistikî veriler elde edeceklerdir. Elde edilecek bu verilerle Elmadağ’ımızın sosyal, kültürel, fiziki, doğal ve ekonomik analizinin herkesin faydası olacağı kanaatindeyim.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr