T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Hayat Verdiler

 

Türk Kızılayı’nın “Her Damla Kan Kurtarılan Bir Candır.” Adlı kan bağışı kampanyasına Başkan Gazi Şahin’den destek geldi.

Türk Kızılayı tarafından düzenlenen ve iki gün devam eden kan bağışı kampanyası vatandaşların kan bağışlarıyla sona erdi. Elmadağ Belediyesi Hizmet Salonunda 10.30 ile 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilen kan bağışında vatandaşlar, toplumun geleceğine ‘hayat verdiler.’
 
Kan bağışı kampanyasına Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’de katıldı. Kan Bağışında bulunan Sarıçiçek ve Şahin’e desteklerinden dolayı teşekkür sertifikası takdim edildi.
 
Kan Bağışı Elmadağ’da Düzenli Olarak Yapılacak

Türk Kızılayı Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Ayça Kurt, Elmadağ’da bir halk desteği olduğunu belirterek burada düzenli olarak kan bağışı kampanyası yapmak istediklerini dile getirdi. Sağlıklı her insanın, sağlıklı kalabilmeleri için üç ayda bir kan vermeleri gerektiğini belirten Kurt tüm sağlıklı vatandaşları kan bağışına davet etti.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, kan bağışı kampanyasının Elmadağ’da periyodik aralıklarla süreli hale geleceğini belirtti. Gazi Şahin, “Kan bağışı kampanyası topluma hayat veren kampanyadır. Bu kampanyayla vatandaşlarımız hem sağlıklı oluyorlar hem de sağlık dağıtıyorlar.” dedi.
 
Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, sağlıklı insanların kan bağışı yapmasının bir vatandaşlık görevi olduğuna vurguda bulundular.
 
Kampanya’ya destek olmak için belediye binasına gelen vatandaşlar doktor kontrolünden geçirildikten sonra kan bağışı yapabildiler. Kan bağışı sonrasında dinlendirilen vatandaşlara meyveli soda ve çikolatalı bisküvi ikram edildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr