T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Cumhuriyet Coşkusu

 

Elmadağ Belediyesi, bu yıl 86’ncısı kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı’nın Elmadağ’da halk ile birlikte doyasıya kutlanması için halka ve esnafa yaklaşık 500 adet Türk bayrağı dağıttı.

Elmadağlı vatandaşları Cumhuriyet Bayramı heyecanı sardı. Cumhuriyetimizin 86’ncı yılını kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde Elmadağ Belediyesi, Başkan Gazi Şahin’in isteği doğrultusunda vatandaşlara ve esnafa yaklaşık 500 adet bayrak dağıttı.

Elmadağlı vatandaşların büyük sevgisiyle ve desteğiyle karşılanan bu uygulamayla Elmadağ caddeleri kırmızı beyaz renge büründü. Belediye çalışanlarının çok kısa bir sürede dağıtımını tamamladığı bayrakları kimi vatandaşlar cumhuriyet coşkusu içerisinde marşlar söyleyerek alırken kimi vatandaşlarda aldıkları bayrakları sallayarak bayramın coşkusunu şimdiden yaşamaya başladılar.

Yediden yetmişe herkesin büyük bir sevgi ve heyecanla kabul ettiği ay yıldızlı bayraklar Elmadağ’da bayramın iki gün öncesinden yaşanmasına sebep oldu.

Cumhuriyet Bayramı coşkusunun vatandaşlara doyasıya hissettirilmesinin kendisini mutlu ettiğini söyleyen Başkan Gazi Şahin,”Cumhuriyet Bayramı öncesi ilçemizi bayraklarla süslemek genç yaşlı tüm vatandaşlara Cumhuriyet sevgisi ve bilincini aşılamak güzel bir duydu.” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr