T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
86. Yıl Coşkusu

 

Elmadağ’da Cumhuriyet Bayramı geçit töreni ve halaylarla kutlandı. Atatürk ve milli mücadele ile ilgili okunan şiirler tören alanında bulunan herkesi duygulandırdı.

Elmadağ’da 28 Ekimde Hükümet Konağındaki Atatürk Anıtına çelenk konulması töreniyle başlayan etkinlikler. 29 Ekim’de Elmadağ Spor Müdürlüğü Tesislerinde devam etti.
 
Spor Müdürlüğü tesisleri futbol sahasındaki etkinliklerde, Protokolün halkı ve öğrencileri selamlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek yaptı.
 
Cumhuriyet konulu resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından plaket verildi.

Plaketlerini hak eden öğrencilere, plaketlerini Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Garnizon Komutanı Ertuğrul Yurtseven, Belediye Başkanı Gazi Şahin ve Elmadağ Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Demir takdim etti.
 
Geçit Töreni ve Halaylarla Kutlandı

Şiirler eşliğinde yapılan geçit töreninin ardından, okullarca hazırlanan halk oyunları gösterileri yapıldı.

Öğrencilerin Büyüklere cumhuriyet coşkusunu yaşatmasından sonra büyüklerde halay ekibiyle öğrencileri coşkuya sevk ederek cumhuriyet sevincini arttırdılar.
 
Farklı yaş ve meslek grubuna ait 28 kişilik erkek halay ekibinin davul, zurna eşliğindeki gösterisi büyük beğeni ve takdir topladı. Öğrencilerde kendi aralarında halaya eşlik ettiler. Gösteri sonrası Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Garnizon Komutanı Ertuğrul Yurtseven Belediye Başkanı Gazi Şahin ve Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Demir halay ekibini tebrik ettiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr