T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kurban Satış Alanı Hizmete Hazır

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, kurban satış alanının her şeyiyle vatandaşların hizmetine hazır olduğunu kaydetti.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla kurban satışı yapılacak alanın yerinin değiştiğini ve yeni yerin öncelikli olarak insan sağlığına uygun olarak hazır hale getirildiğini belirten Başkan Gazi Şahin, Kurban Bayramı’nın hem satış yapan vatandaşlar için hem de kurbanlık almayı düşünen vatandaşlar için hijyenik koşulları göz önüne alınarak hizmete hazır vaziyette olduğunu söyledi.

Başkan Şahin, kurbanlıkların satışa sunulacağı alanın geniş olduğunu; tuvalet, aydınlatma ve su sorunu yaşanmayacağını kaydetti. Planlı bir şekilde düzenlenen alanın yağmurlu hava şartları göz önünde bulundurarak vatandaşların çamur içinde kalmamaları için zemininin uygun hale getirildiğini ve kurbanlıkların araçlardan indirilmeleri ve araçlara bindirilmeleri esnasında zorlukların yaşanmaması için rampaların mevcut olduğunu belirtti.

Başkan Şahin, “Kurbanlıklara Eziyete İzin Verilmeyecek.”

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, kurban pazarı olarak düzenlenen bölgenin geniş bir yapısı olduğunu, kurban satışlarının çadırlarda olabileceği gibi şartları uygun olan satıcıların araçlarda da satışlarını gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Kurban satışı yapılacak alanın hem alıcı hem de satış yapacak olan vatandaşlar için sağlık koşulları ön planda tutularak yapıldığını ifade etti. Başkan Gazi Şahin, şehir merkezinden uzak olması sebebiyle koku unsuruyla hiçbir vatandaşın rahatsız edilmeyeceğini de söyledi.

Her türlü olumsuzluğun düşünüldüğünü ve bu düşünce doğrultusunda sorunların başlamadan engelleneceğini söyleyen Başkan Gazi Şahin, “ Satış süresince kurbanlık hayvanlara eziyet edilmeyecek. Bu konuya karşı çok duyarlıyız. Kurbanda esas olan hayvana satış öncesi-sonrası ve kesiminde eziyet edilmemesidir.” dedi.

Kurban pazarı alanın Kurban Bayramı’na hazır bir şekilde beklediği belirtildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr