T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çocukların Başkandan Talepleri

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i makamında ziyaret eden Gümüşpala İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencilerinin talepleri beğeni kazandı.

Gümüşpala İlköğretim Okulu öğrencileri Rüveyda Saygılı, Hasancan Ayaş, Tolga Turgut ve Harun Gönen isteklerini belirtmek amacıyla Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’le görüştüler.

Başkan Şahin’le makamında konuşan, eğitimle ilgili istek ve sorunlarını anlatan öğrenciler Çocuk Meclisi’yle ilgili olarak da fikirlerini Başkan Gazi Şahin’e aktardılar. Belediye meclisinin çocuk meclisiyle ilgili aldığı kararlar hakkında ve çocuk meclisinin işleyişi hakkında tatminkâr yanıt alan öğrenciler, geliş amaçlarını ise sınıf başkanlığı seçimi için bir proje sunmak olduğunu belirttiler.

Projeleriyle Geldiler. Projelerine Onay Almayı Bildiler

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’le Eğitim ve Çocuk Meclisi üzerine konuşan ve çocuk meclisiyle ilgili notlar alan öğrenciler, okullarındaki başkanlık seçimiyle ilgili Başkan Gazi Şahin’e bir proje önerisinde bulundular.

Öğrenciler, başkanlık yarışının zorlu bir mücadele içerisinde geçeceğini, farklı projelerle bu yarışta ipi göğüslemek istediklerini ifade ettiler. Hedeflerinin seçtikleri arkadaşlarının sınıf başkanı olması olduğunu aktaran minikler, hedeflerine okul bahçesi içerisine kurmayı planladıkları minik boy futbol kaleleriyle ulaşma gayreti içerisinde olduklarını söylediler.

Gazi Şahin,”Eğitim ve Spor Birbirini Tamamlar”

Öğrencilerin başkanlık projesi olan minik boy futbol kalesi projesini beğendiğini ifade eden Başkan Gazi Şahin,”Eğitim ve spor birbirini tamamlayan, gençlerin ufkunu açan iki temel unsurdur. Eğitim beyni, spor hem bedeni hem ruhu geliştirir.” diyerek öğrencilerin isteklerini kabul etti.

İsteklerinin kabul görmesi üzerine öğrenciler, “Belediye başkanımızın kendisinin de başkan olması sebebiyle bizi anlayacağını biliyorduk. Doğru kişiye geldik umarım seçtiğimiz arkadaşımız sınıf başkanı olur.” diyerek Başkan Gazi Şahin’le fotoğraf çektirdiler.

Projeleri kabul gören öğrenciler projelerini Özel Kalem sekreteri Nurcan Duman’a takdim edip belediye binasından ayrıldılar


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr