T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çanakkale Ruhu Yaşatılacak

 

Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu Kuruldu. Kent Tiyatrosunun ilk oyunu 18 Mart’ta sahne alacak.

Elmadağ Belediyesi bünyesinde kurulan Kent Tiyatrosu çalışmalarına başladı. Konusunda uzman tiyatro eğitmeninin verdiği eğitimle Elmadağlı gençler, Çanakkale ruhunu yaşamaya ve yaşatmaya kararlı bir şekilde çalışmalarına başladı.

30 kişilik ekibin sergileyeceği 20 sahnelik oyun için tempolu ve eğlenceli bir şekilde çalışan tiyatro ekibinin yetenekli gençlerden kurulması ve sıkı bir çalışma içerisinde olması sergilenecek oyunun öneminden ve manevi boyutundan kaynaklandığı belirtildi.

Elmadağ’da Tiyatroya Merhaba

Kent tiyatrosunun çalışmaları hakkında bilgi aldığını ve gençlerin eğitimini yakından takip ettiğini ifade eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Çanakkale savaşını ve savaş esnasında yaşanılan olayların birebir aktarılmasını bu tiyatro oyunuyla sağlamaya çalışacaklarını belirtti.

Başkan Gazi Şahin, sahnelenecek oyunla Elmadağ’ın tiyatro sanatına merhaba diyeceğini ve devamında farklı tiyatro oyunlarının da oynanacağını söyleyerek şöyle konuştu: Elmadağ ilçesinin de artık bir tiyatro ekibi olacak biz bu yönde çalışıyoruz. Yatırımlarımız arasında kültür sanata yönelik birçok proje bulunmaktadır. Kalkınmanın eğitim, kültür- sanatla sürekli olacağını biliyoruz

Gazi Şahin,”Gençler kültürümüzün parlayan meşalesi olacak.”

Kültürel ve sanatsal faaliyetlerin önemi konusunda da konuşan Başkan Şahin,”Sanat faaliyetleri kültürümüzü yansıtan bizi bize anlatan en önemli faaliyetlerdir. Biz sanatsal faaliyetlerimizle kültürümüzü gençlere aşılayacağız, gençlerde sergiledikleri performansla kültürümüzü bize anımsatacaklardır. Gençlerimiz kültürümüzün parlayan meşalesi olacaktır.”dedi.

18 Mart’ta sergilenecek oyun için tiyatroya ilgi duyan gençleri belediye binasına davet eden Başkan Gazi Şahin; eğitim, kültür- sanat için tüm kapıların ardına kadar açık olduğuna vurguda bulundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr