T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Avrupa Birliği Projesi Dersi

 

Elmadağ’da Avrupa Birliği projesi kapsamında Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe proje koordinasyon merkezi kurulmuştur.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Elmadağ ilçesi, Namık Kemal İ.Ö.O ya kurulan ilçe proje koordinasyon merkezi planlanan çalışmaları hakkında Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u bilgilendirdi.

Namık Kemal İ.Ö.O ek binasına kurulan ilçe proje koordinasyon merkezinde eğitimcileri bilgilendirmek amacıyla üç uzman eğitimci görev alacaktır. Görevli eğitimciler İbrahim Tekiner,(beden eğitimi formatörü) Murat İmga(bilgisayar formatörü) ve H.Göksel Yalçın( fen ve teknoloji proje uzmanı) proje kapsamında Elmadağ’da hem Avrupa Birliği hem de ulusal projeler konusunda öğretmenleri bilgilendirip eğitimin ilerleyen yönünü ve önemini anlatacaklar.

Gücün Sembolü “Eğitimdir”

Proje koordinasyon merkezine ziyarette bulunan Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, gücün simgesinin eğitim ve eğitimle birlikte gelen teknik bilginin ve bilim olduğunu eğitim seviyesi yüksek olan ülkelerin dünyada söz sahibi olduklarını belirttiler.

 Eğitimi herkesime yaymaya çalışan, sosyal hayatla eğitimi bütünleştirmeyi amaçlayıp teknik eğitime önem verip istihdama destek sağlayıcı birçok projenin öğretmenlere ve dolayısıyla öğrenci ve velilere aktarılması konusunda önemli bir merkez olan ilçe proje koordinasyon merkezinin çalışmalarıyla eğitimcileri aydınlatacaklarının altı çizildi


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr