T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Ray Güvenliği

 

Elmadağ Belediyesi Ekipleri; Samsun Yolu’na çıkan Hasanoğlan Çevre Yolu’nun ray ile birleştiği bölgelerde, hem araçlar için hem de trenler için önemli bir konu olan görüş mesafesini arttırdıklarını bildirdiler.

Belediye ekipleri Elmadağ ilçesi Hasanoğlan Mahallesi’nde bulunan; taş, kireç ve kum taşıyan kamyon ve tır gibi araçların yoğun olarak kullandığı hemzemin geçit yakınlarındaki bölgenin çalılıklardan ve ağaçlardan gerekli düzenleme yapılarak temizlendiğini söylediler.

Yapılan bu çalışmayla hem trenler için hem de ağır vasıta araçları ve yayalar için görüş mesafesinin bir hayli arttırıldığını ifade eden belediye yetkilileri, olası muhtemel kazaların engellenmesi açısından önemli bir çalışma yapıldığını vurguladılar.

Yetkililer tren rayının çalılık ve ağaçlıklardan temizlenmesiyle birlikte alınan tedbirin bu yolu kullanan araç şoförlerini çok rahatlatacağı ve bu araç sürücülerinin güven içerisinde yol alacaklarını tren makinistlerinin ise sağlanan uzun görüş mesafesiyle daha güvenli ve rahat şekilde sürüş yapacaklarını belirttiler.

Tüm Önlemler Alınmalı

Kazaların önlenmesi maksadıyla tüm önlemlerin ayrıntı düşünülerek alınması gerektiğini ifade eden yetkililer, kazaların yaşanmaması için herkesin üzerine düşeni zamanında ve doğru bir şekilde yapmasının ileride oluşabilecek her türlü olumsuzluğa engel olacağını söylediler.

Her türlü önlemi yetkileri dahilinde aldıklarını vurgulayan belediye çalışanları vatandaşları da dikkatli olmaları hususunda uyardılar. Yaklaşan kış mevsimi sebebiyle buzlanma ve sis olayına karşıda şimdiden uyarıda bulundular


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr