T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Altgeçit Çalışması

 

Tatlıca Mahallesi ile Kemalpaşa Mahallesi yapılmaya başlanan alt geçit çalışmasıyla birbirine bağlanacak.

Elmadağ Belediyesi fen işleri ekipleri ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nün başlattığı ortak çalışmayla Elmadağ’da bulunan iki mahalle güvenli bir şekilde birbirine bağlanacak.

Yapılacak alt geçitle hem Samsun Karayolunun güvenliği arttırılacak hem de Elmadağ ilçesinin güvenliği ve ulaşım kolaylığı sağlanacak.

Sondaj çalışmaları devam eden alt geçit projesiyle ilgili bilgilendirmede bulunan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, yapılacak bu çalışmanın hem Ankara için hem de Ankara’nın doğuya açılan kapısı için yerinde ve önemli bir çalışma olduğunu söyledi.

Gazi Şahin,”Bu çalışmadan hem yayalar hem de araç sahipleri faydalanacak.”

Sondaj çalışmaları ve jeolojik etütleri yapılan alt geçit çalışmasının bahar mevsimine kadar bitirileceği müjdesini veren Başkan Gazi Şahin alt geçidin tamamlanmasıyla vatandaşların ve öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına ve işlerine gideceklerini belirtti.

Samsun Karayolu’nun altından geçecek ve yüksekliği 5.25 metre genişliği ise 9.5 metre olması planlanan çalışmanın jeolojik etüt ve sondaj çalışmalarının olumlu sonuç vermesi halinde çalışmaların derhal başlanacağını ifade eden Başkan Gazi Şahin,”Yapılacak olan alt geçit hem yayalara yönelik hem de araçlara yöneliktir. Bu hizmetteki temel düşüncemiz Samsun Karayolu’nun Trafik güvenliğini ve ilçemizin ulaşım kolaylığını sağlamaya yöneliktir.” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr