T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Hasanoğlan’a Kültür Düzenlemesi

 

Elmadağ İlçesi Hasanoğlan Mahallesi’nde  Hasanoğlan Müzesi ve Kültür Evi yapılarına yeni bir bina eklendi. Hasanoğlan Kütüphanesi ile tüm Elmadağ kültür şehri olacak.

Elmadağ Belediyesi fen işleri ekipleri kültür çalışmalarına devam ediyor. Kültür Bakanlığı işbirliği ile yürütülen çalışmalar neticesinde Hasanoğlan Mahallesinde yeni bir düzenlemeye girildi.

Kültür şehri imajıyla Hasanoğlan Müzesi ve Kültür evi yerleşkesine kütüphane çalışması başlatıldı. Kültür Bakanlığı desteğiyle başlatılan çalışmanın yılbaşına kadar tamamlanması planlanırken bölgenin kültür yerleşkesi olarak kullanılacağı söylendi.

Hasanoğlan kültür yerleşkesi bölgesinde eğitim eğlence ve kültürün iç içe olacağı vurgusu yapılırken yerleşke içerisinde bulunan Hasanoğlan Kız Meslek ve Teknik Lisesi, Hasanoğlan Müzesi, Kültür Evi, Hasanoğlan Parkı ve yapımı süren kütüphane ile Kültür yerleşkesi olarak hizmete gireceği belirtildi.

Gazi Şahin,”Eğitim-Kültür ile yükseleceğiz.”

Hasanoğlan Kültür Yerleşkesi ile Elmadağ’ın kalkınmasına destek olunacağı kalkınmanın sadece ekonomik yatırımla olamayacağını ifade eden Başkan Gazi Şahin, sürekli ve süreli kalkınma modeli için ilçe analizinin doğru yapılması gerektiğinin ve eğitim- kültüre önem verilmesi gerektiğinin önemine vurguda bulundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr