T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Devlet Erkânı Elmadağ’da Hizmet İçin Bir Araya Geldi

 

Elmadağ’ın sorunları ve Elmadağ için talep edilen hizmet ve projelerin konuşulduğu; Başbakan yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek’in de katıldığı toplantıdan Elmadağlı vatandaşlar için müjdeli haberler çıktı.

Elmadağ Belediyesi Hizmet Binası’nda sorunların çözümü ve hizmet adlı kahvaltılı toplantıya Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Ak Parti Ankara Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Dağı, Ak Parti İl Başkanı Murat Alparslan, Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Ayhan Yılmaz, Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ Protokolü ve il ve ilçe daire amirleri katıldı.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in ev sahipliğini üstlendiği kahvaltılı toplantıya devlet erkânının, il ve ilçe daire amirlerinin yoğun katılımı toplantıda hazır bulunan, ilçe meclis üyelerinin, sivil toplum örgütleri temsilcilerini, iş adamlarının, eğitimcilerin, muhtarların ve vatandaşların takdiriyle karşılandı.

Toplantıda ev sahibi olarak konuşan Başkan Gazi Şahin, “Elmadağ için yapılması gerekenleri, sorunları, ileriye yönelik düşüncelerinizi ilgili kişilere rahatlıkla aktarabilirsiniz burası çözüm toplantısıdır. Burası boş vaatlerin değil, gerçek vaatlerin toplantısıdır.” diye görüş bildirdi.

Başkan Şahin, vatandaşları aydınlatıcı çalışmalar ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vermesinden sonra vatandaşların temsilcileri soru - cevap yöntemiyle sorunlarını, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek’e, Başkan Gazi Şahin’e ve yetkili amirlere birebir aktarma fırsatı buldular.

Toplantıda vatandaşları temsil eden katılımcılar, ulaşım, alt yapı, asfalt çalışmaları, numarataj sorunları ve diğer bazı problemlerini Büyükşehir Belediyesi yetkili daire amirlerine aktardılar.

Katılımcıların aktardıkları sorunları daire amirleriyle birlikte not eden Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Ayhan Yılmaz, sorunların çözümü için çalışılacağını ilgili kararların çıkma aşamasında olduğunu ve 2010 yılı içerisinde bir aksilik çıkmazsa bahsi geçen sorunların çözüm aşamasına getirileceği ve katılımcıların isteklerinin karşılanacağını ifade etti.

Grup Başkan Vekili Ayhan Yılmaz, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in belediyecilikte ve sorunların çözümünde usta olduğunu Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in Elmadağ ilçesinin geleceği için büyük bir şans olduğunu vurgulayarak Ankara’daki tüm imkânların Elmadağ’da olması için tüm çalışmaların yapılacağı bilgisini verdi.

Birçok sorunun ve isteğin görüşüldüğü toplantıda son sözü Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek söyledi. Farklılıklarla yaşamanın ve demokrasinin önemine vurguda bulunan Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, “bu toplantı demokrasinin bir işaretidir. Bu toplantıda konuşulan tüm konuların iyi idrak edilip değerlendirileceğini umuyorum. dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr