T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Öğrencilerin İdarecilik Dersi

 

İlköğretim Okulu Öğrencileri İdarecilere yönelik merak ettikleri her şeyi Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’den öğrendiler.

Namık Kemal İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersi performans
ödevini Gazi Şahin’le birlikte işlediler.

6 sınıf öğrencileri Mervenur Eren, Açelya Küçükaslan, Seçilya Bayraktar ve Gizem Ekinci, Sosyal Bilgiler dersinin meslek tanıtma ve bilgi edinme konusuyla ilgili ödevlerini bir meslek sahibi ile beraber işleme ödevlerini Gazi Şahin’le birlikte yaptılar.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i 24 Kasım haftasında öğretmen olarak tayin eden öğrenciler, öğrenmenin ve öğrencilik hayatının sadece okuldan ibaret olamayacağı bilgisini okul öğretmenlerinden aldıklarını söylediler.

Öğrenciler “Bu haftaki öğretmenimiz Gazi Şahin’le dersimizi işleyip yapılan işleri yerinde takip ederek gözlem gücümüzü geliştireceğiz .”dediler.

Makamda Sosyal Bilgiler Dersi İşlendi

Öğrenciler, öğretmen olarak seçtikleri Gazi Şahin’e eğitim, kültür – sanat ve birçok konu ile ilgili projelerini sorup,  bu projelerle neyi amaçlamaya çalıştıklarını ve hizmet noktasındaki sıkıntılarını bir öğretmen edasıyla vurgulamasını istediler.

Öğrencilerin bu taleplerini olumlu değerlendiren Başkan Gazi Şahin, öğrencilere yetişmiş insan gözüyle baktığını söyledi. Başkan Şahin,”Bu günkü öğretmeniniz olarak size idareciliğin özünü vereyim. Sadece dürüst olun. Güncel konuları takip edin. Kendi fikrinizi oluşturun ve bol bol kitap okuyun. Bunları yaptığınız takdirde hedeflerinize ulaşmada size kimse engel olamaz.” Dedi.

Öğrencilere tecrübelerini kısa ve net şekilde anlatan Başkan Gazi Şahin, öğrencilerin anket şeklinde hazırladıkları bilgilendirme sorularını da yanıtlayarak öğrencilerin ödevlerini tamamlamasında yardımcı oldu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr