T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Öğretmenler Tam Kadro Eğlendi

 

Elmadağ Belediyesi’nin 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle verdiği davete Elmadağ’da bulunan tüm öğretmenler eksiksiz katıldı.

24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle Elmadağ Belediyesi’nin gerçekleştirdiği organizasyona Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, siyasi parti temsilcileri, ilçe daire amirleri, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

Davete Elmadağ’da görev yapan 550’ye yakın öğretmen katıldı. Katılımın ve ilginin bu denli yoğun olması organizasyon sahibi Gazi Şahin’i ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u sevindirdi.

Şehit Öğretmenler Saygıyla Anıldı

Davet şehit öğretmenler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Programda Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, okul müdürleri ve öğretmenleri günün anlamına değinen birer konuşma yaptılar.

Konuşmalarının ardından Türk Sanat Müziği ve Halk müziği ezgileri eşliğinde eğlenen davetli öğretmenler, kendileri için ayrılmış bugünde doyasıya sohbet edip eğlendiler.

Müzik eşliğinde hoş vakit geçiren öğretmenler, stajyer öğretmenlerin yemin törenlerine eşlik ederek her zaman için görev bilinci içerisinde olduklarını Elmadağ protokolüne ve vatandaşlara ilettiler.

Stajyer öğretmenlerin yemin töreniyle coşkuları artan öğretmenlerin sevinci bu sene içinde emekli olması planlanan öğretmenlere hizmet plaketinin verilmesiyle biraz hüzne dönüştü.

Coşkuyu TRT Sanatçısı Kubilay Dökmetaş Zirveye Çıkardı

Emekli olacak öğretmenlerin aralarından ayrılma haberiyle biraz hüzne kapılan öğretmenlerin coşkusunu TRT Halk Müziği Sanatçısı Kubilay Dökmetaş tekrar yerine getirdi.

Kubilay Dökmetaş’ın performansıyla coşkuları zirveye çıkan tüm öğretmenler sahneye çıkarak güzel bir gece geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Gazi Şahin Halayda

Öğretmenlerin çoksusuna daha sonra Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’de katılarak eğitimcilerle birlikte halay çekti. Programın sonlarına doğru Elmadağ Belediyesi’nin öğretmenler için hazırladığı hediyeler tüm öğretmenlere takdim edildi. Öğretmenlerinde Elmadağ Protokolü için hazırladığı hediyeleri vermeleriyle güzel başlayan gece hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle güzel bir şekilde sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr