T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Viyadükleri Hizmete Girdi

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 12 yıldır devam eden ve halk arasında ölüm rampaları diye adlandırılan Elmadağ viyadüklerinin büyük bir kısmının tamamlandığı bilgisini verdi.

Elmadağ viyadüklerinin büyük oranda tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların keyifli bir yolculuk yapacaklarını ifade eden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, viyadükün 300 metre boyunda ve 40 metre yüksekliğinde olduğunu ve Ankara – Kırıkkale arasındaki 75 dakikalık mesafenin normal şartlar altında 35 dakikaya ineceğini söyledi.

Yıldırım,”Ulaşım eziyet olmaktan çıkarak keyfe dönüştü. Hayırlı olsun. Buradaki amacımız vatandaşlarımıza güvenli ve rahat bir yolculuk sunmaktır.” Dedi.

Çalışmaların aralık ayında bitirileceğini söyleyen Yıldırım, Kırıkkale Delice’ye kadar 79 kilometrelik yolun otoyol standartlarında 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş olarak 6 şeritli bölünmüş yol haline geleceğini bildirdi

Viyadüklerin tamamlanmasında Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ekiplerine teşekkür eden Bakan Binali Yıldırım, 12 senedir süren çalışmaların yüzde 43’ünün 9 yılda kalan yüzde 57’sinin ise son 3 yılda tamamlandığı bilgisini verdi. Yıldırım,”Bu yol Anadolu’ya açılan önemli bir koridordur. Bu sebepten dolayı hiçbir fedakarlıktan kaçınılmamıştır.” Diye konuştu.

Bakan Yıldırım, bayram yolculuğuna çıkan vatandaşlarla yol hakkında sohbet ederek yolculara çikolata ve karanfil verdi.

Bakan Yıldırım, Elmadağ’da Bayramlaştı

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in nazik davetini geri çevirmeyen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve Belediye Başkanı Gazi Şahin’le yemek yiyerek belediyede bulunan herkesle bayramlaştı.

Bakan Yıldırım, Elmadağ viyadüklerinin yapımı aşamasında göreve geldikleri andan itibaren desteklerini esirgemeyen Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek'e ve Belediye Başkanı Gazi Şahin’e teşekkür etti. Yıldırım,” “Elmadağ Belediyemiz, Kaymakamlığımız çok yakın bir çalışma içerisinde oldu. Belediye başkanımız hiç tereddütsüz, her türlü desteği verdi. Kaymakamımız aynı şekilde sürekli iş ile ilgilendi. Çok uyumlu çalışma yaptık.” Dedi

Bakan Yıldırım, “Yasa dışı dinleme yolu ile elde edilen bilgilerde hiçbir şekilde hukuki geçerlilik yoktur”

 Elmadağ Belediyesi hizmet binasında gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Yıldırım, son zamanlarda gündemde yer tutan yasa dışı telefon dinlemeleri hakkında bir değerlendirmede bulundu. Yıldırım,”Başbakanımızın bile yasa dışı dinlendiği hesaba katılırsa işin boyutunu siz düşünün. Bazı sözler kulağımıza geliyor Başbakan dinlemeleri kontrol ediyor diye. Madem dinlemeleri kontrol ediyor o halde kendisinin dinlenmesini neden engelleyememiş. Her şeyin bir kanunu vardır. Hukuk devletinde hiçbir şey karşılıksız kalmaz. Yasa dışı dinleme yolu ile elde edilen bilgilerde hukuki geçerlilik yoktur.” İfadelerine yer verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr