T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Bayramda Şehit Aileleri Unutulmadı

 

Elmadağ’da Şehit Aileleri bayram gününde yalnız bırakılmadı.

Elmadağ’da vatanın ilelebet payidar kalması için vatan ve millet uğruna kara toprağa düşen şehitler ve şehitlerin aileleri bayramda unutulmadı.

Şehit ailelerini Elmadağ Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Gündem’le birlikte ziyaret eden Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ Cumhuriyet Savcısı Mustafa Yıldırım ve İlçe Emniyet Müdürü Adem Aslan şehit ailelerinin bayramını kutladılar.

İlk olarak 2006 yılında Şırnak’ta operasyon esnasında şehit düşen Ersin Utlu’nun ailesi Emine- Nihat Utlu ve kardeşlerini ziyaret eden heyet daha sonra sırasıyla 1984’de Şırnak’ta karakol baskınında şehitlik mertebesini erişen Mustafa Dağ’ın annesi Zeynep Dağ’ı ve ailesini ziyaret etti. Mustafa Dağ’ın babası Talip Dağ’ın  16 yıl önce vefat ettiğini ve oğlu İsmail Dağ ile birlikte yaşadığını ifade eden şehit annesi Zeynep Dağ 25 yıl önce şehit düşen oğlunun acısını hala yüreğinde yaşadığını zamanın bu acıyı dindirmede zorluk çektiğini ifade etti.

Zeynep Dağ’ın bu sözleriyle duygulanan heyet daha sonra 2006 yılında Diyarbakır’da mayına basma sonucu şehit düşen Miraç Yıldırım’ın evine ziyarette bulundu. Ziyarette şehit annesi Mukaddes Yıldırım ve şehit babası Hacı İbrahim Yıldırım’la sohbet eden heyet Şehit’in yeğeni iki(2) yaşındaki Miraç Yıldırım’la tanıştı. Küçük Miraç’ın amcasının ismini taşıdığını ifade eden şehit ailesi acılarını şehitlerinin ismini verdikleri küçük torunlarıyla dindirmeye çalıştıklarını ifade ettiler.

Son olarak ise 1993 yılında yine Şırnak’ta bir operasyon esnasında şehit düşen İbrahim Göçen’in evine ziyarette bulunan Kaymakam Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Yıldırım ve İlçe Emniyet Müdürü Adem Aslan, bu tür acıların bir daha yaşanmamasını temenni ederek şehit ailelerine hediyeler sunarak ziyaretlerine ara verdiklerini bildirdiler.

Heyet acıların en büyüğünü yüreklerinde yaşayan şehitlerimizin ailelerinin her türlü isteklerinin karşılanması hususunda şartların zorlanacağı bilgisini vererek ”Onlar bizim için en kıymetli varlıklarının kaybettiler. Acılarını ise hala yüreklerinde yaşıyorlar. Şehit Aileleri milletimizin aileleri, bizim ailelerimizdir.” Diye görüş bildirdiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr