T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Öğrencilerin Yardım Seferberliği

 

Elmadağ’da bayramın ikinci günü çıkan yangın neticesinde evlerindeki tüm eşyaları yanan Saliha Bostan adlı lise öğrencisinin en büyük destekçisi sınıf arkadaşları oldu.

Elmadağ Lisesi son sınıf öğrencileri Bahar Düz, Seda Kuvvettaş ve Melike Zurnacı (18) sınıf arkadaşları olan Saliha Bostan’ın yardımına koştular.

Bayramın ikinci günü bilinmeyen bir nedenden dolayı Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan Saliha Bostan’ın (18) evinde yangın çıktı. Yangında 4 kişilik aileden ölen ya da yaralanan olmazken büyük boyutta maddi kayıp meydana geldi.

Kara Gün Dostları

Yangından psikolojik olarak etkilenen Saliha Bostan’a her zaman yardım etme gayreti içerisinde olduklarını belirten sınıf arkadaşları Bahar Düz, Seda Kuvvettaş ve Melike Zurnacı, “ Kendimizi sınıf arkadaşımıza yardım etmek mecburiyetinden hissettik. Çünkü o bizim 4 yıldır duygularımızı ve düşüncelerimizi paylaştığımız arkadaşımızdı. Gerçek dostluğun, arkadaşlığın kara günde ortaya çıktığını biliyoruz. Biz elimizden gelen yardımı yaptık. Öğretmenlerimizle konuştuk. Şimdi ise başkanımıza, bize yol göstermesi için; destek olması için ziyarette bulunduk.” Dediler.

Gazi Şahin,”Davranışınız örnek olacak bir davranış”

Lise öğrencilerinin yardımlaşma düşüncesiyle sarf ettikleri davranışın takdire şayan olduğunu belirten Başkan Gazi Şahin, “Öğrencilerimiz bize unuttuklarımızı hatırlatıyorlar. Öğrencilerimiz topluma bu davranışlarıyla örnek oluyorlar.” Dedi.

Öğrencilerin yardım talebinin değerlendirileceğini ifade eden Başkan Gazi Şahin,”Belediye olarak imkanlar dahilinde yardım yapılacaktır.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr