T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Engelliler Sorunlarını Tiyatro Oyunuyla Aktardılar

 

Elmadağ Halk Eğitim Merkezi’nde Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen programda engelli vatandaşlar sağlıklı vatandaşlara tiyatro oyunuyla ders verdi.

Engelliler günü sebebiyle Elmadağ Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan programa Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin,Cumhuriyet Savcısı Mustafa Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program istiklal marşının okunması ve Elmadağ Engelliler Derneği Başkanı Havva Tiryaki’nin konuşmasıyla başladı. Engelliler Derneği Başkanı Tiryaki,”Bu günümüzde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederiz. Bizim yaşam mücadelemiz sağlıklı insanlara göre daha çetin geçse de bizler kardeleniz. Allah bizi böyle yaratmış bu şekilde bir yaşam biçimini uygun görmüş. Elmadağ’da sorunlarımızın çözüleceğine inanıyoruz, mülki amirimiz olsun belediye başkanımız olsun sorunlarımızı çözme aşamasında yardımlarını esirgemiyorlar.” dedi.

Dernek Başkanı Tiryaki’nin konuşmasının ardından sırasıyla Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek’te günün anlamına ve engellilerin sorunlarına ve yaşam mücadelelerine yönelik kısa bir konuşma yaptılar.

Konuşmasında Başkan Gazi Şahin, engellilerin istihdamına yönelik çalışmaların önemine vurguda bulundu.

Ben Yaşamımdan Memnunum Sizler Değilsiniz

Engelliler Günü münasebetiyle yapılan programda engelli miniklerin konuşmaları ve şiirleri salondan alkış aldı.

Şiiriyle salona duygu veren 9 yaşındaki bedensel engelli İrem Oluk, başta annesi Fadime Oluk olmaz üzere herkesi duygulandırdı. Engelli İlköğretim Öğrencisi İrem Oluk, şiirini yürekten okumasının ardından annesi Fadime Oluk sahneye çıkarak kızını doyası öptü ve performansından dolayı kutlayarak “Aferin benim başarılımı kızım” diyerek kızı İrem’i tebrik etti.

Şiir ve Konuşmaların ardından oynanan tiyatro oyunu salonda bulunan herkesin aklında soru işareti uyandırdı.

İlköğretim öğrencilerinin, ünlü edebiyatçı ve felsefi çalışmalarıyla tanınan Balzac’ın” Ayakkabılarım olmadığı için üzülürdüm, ta ki ayakları olmayan bir adamı görene kadar” cümlesini tiyatro oyunlarına yansıtmaları salondan büyük alkış aldı.

Engelliler gününde daha önce Başkan Gazi Şahin’in yardım elini uzattığı Bayram Sarıbıyık, Başkan Şahin’e hediye ettiği tekerlekli sandalyeden dolayı tekrar teşekkür etti.

Program engelli vatandaşlara sunulan çeşitli hediyelerle sona erdi


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr