T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Eğitim Üzerine Notlar

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i makamında Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey ve Ticaret-Turizm Genel Müdürü Muratbey Balta ziyaret etti.

Eğitimde kalitenin arttırılmasına yönelik yapılan ziyarette Elmadağ’da bulunan liselerin eğitim kalitesi görüşüldü.

Eğitimin ve öğrencilerin geleceğe bakış açılarının da konuşulduğu ziyarette Elmadağ Hasanoğlan Mahallesi’nde bulunan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi ve Fatih Ticaret Meslek Lisesi’nin ihtiyaçları değerlendirildi.

Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey,  Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi’nin ihtiyaçlarını Başkan Gazi Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’la değerlendirdi. Balıbey, Atatürk Anadolu Öğretmen lisesi’nin Hasanoğlan’da kampus zihniyeti içerisinde nitelikli bir eğitim verme uğraşında olduğunu belirterek bu okulların ihtiyaçlarının iyi analiz edilmesi gerektiğini ve plan dahilinde ihtiyaçların giderilmeye çalışılacağını belirtti.

Ticaret-Turizm Genel Müdürü Muratbey Balta ise yeni sayılabilecek olan Fatih Ticaret Meslek Lisesi’nin mesleğe uygun kalifiye öğrenci yetiştirmesinin önemine vurguda bulundu.
Muratbey Balta, “Bu doğrultuda eğitim hayatını sürdüren tüm liselere gereken önemin verilmesi gerekir. Geleceğimizin teminatlarını iyi yetiştirmeliyiz; her türlü desteği ve imkânı sağlamalıyız” Dedi.

Gazi Şahin, “Meslek öğreten liseler nitelikli elemanın yetişme bahçesidir.”

 Eğitimin öneminin bilincinde olduğunu ifade eden Başkan Gazi Şahin, meslek bilenin mesleğinde uzman olanın, istihdamının kolay olacağını belirtti. Başkan Şahin ”Ülkemizin meslek sahibi insana ihtiyacı var. Meslek liselerinin bu ihtiyacı karşılamada önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Liseler ve özellikle meslek liseleri teknik alt yapısı olan ve mesleğe yönelik eğitim veren önemli okullardır. Meslek öğreten liseler nitelikli elemanın yetişme bahçesidir” Diye ifade de bulundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr