T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Mezarlıklara ve Şehitlerimizin Mezarlarına Gereken İlgi Gösteriliyor

 

Elmadağ’da bulunan mezarlıklar belediye yetkilileri tarafından temizlik ve bakıma tabi tutuldu. Mezarlıkların şehitler için ayrılan bölümünde ise dalgalanan ay yıldızlı bayraklarımız yenileniyor.

Elmadağ Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri mezarlıklara gerekli özenin gösterildiğini bildirdiler. Ekiplerin mezarlıkların bakım ve temizliğine gösterdikleri özenin sadece özel günlere yönelik olmadığı her zaman için geçerli olduğu belirtildi.

Mezarlıkların bakımının ve temizliğinin saygı ile doğru orantılı olduğunu belirten ekipler rutin aralıklarla temizlik ve bakımın devam edeceğini söylediler.

Yetkililer, mezarlıkların her zaman için ziyaret edilen, vefat etmiş vatandaşlara Kuran’ı Kerim ve duaların okunduğu kutsal mekânlar olduğunu belirterek temizliğinin ayrı bir önem arz ettiğini ifade ettiler.

Şehitlerimizin Baş Ucunda Dalgalanan Bayraklarımız Yenileniyor

Mezarlıklara gereken ilgiyi gösteren Elmadağ Belediyesi ekipleri, vatanın ilelebet payidar kalması amacıyla şehitlik mertebesine erişen şehitlerimizin başucunda dalgalanan; bağımsızlığımızın simgesi olan bayraklarımızı yenilemeye başladılar.

Elmadağ’da bulunan toplam 26 şehitten mezarı Elmadağ Çamlık bölgesindeki mezarlıkta ve Çaykur Mezarlığı diye bilinen mezarlıkta bulunan şehitlerimizin mezarlarının en sadık dostları olan bayraklarımızın yenileneceği ve bu yenileme işleminin Türk Bayrağı’na yakışır şekilde bayrağımız deforme olmadan belirli zaman dilimi arasında yapılacağı belirtildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr