T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Hasanoğlan Çevre Yolu Engel Tanımıyor

 

Yaz aylarından beri devam eden taş ve kireç odalarındaki ağır vasıta araçlarının sıklıkla kullanacağı, ilçe içerisindeki trafik yoğunluğu ve tehlikesini minimuma indireceği planlanan, Hasanoğlan Çevre Yolu çalışmaları sürüyor.


Elmadağ Belediyesi ekiplerinin sürdürdüğü çalışmada ekipler imar geçen bölgelerde yol açma çalışmalarına devam ediyor.
Fen işleri ekipleri, yolun gecmesi planlanan bölgelerde yol açma çalışması üzerinde bulunan ve çalışmaya engel olan yapıların ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun olarak engel olmaktan çıkarıldığını bildirdiler. Ekipler yoğun bir şekilde devam eden çalışmanın ağır kış şartları bastıracağı zamana kadar devam edeceğini şu an itibariyle yaklaşık 2500 metrelik bir alanda yol açma ve açılan yolun dolgu malzemesi atılarak steabilize hale getirildiğini bildirdiler.

Ekipler toplamda 6000 bin metre uzunluğunda olması planlanan çevre yolu çalışmasının Büyükşehir Belediyesi’nin araç desteğiyle devam ettiğini imar geçen bölgelerde yol açma çalışmalarının seri bir şekilde sürdüğünü belirttiler.

Gazi Şahin”Kolay ve hızlı ulaşım İlçemize hareket katar.”

Elmadağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün Büyükşehir Belediyesi desteğiyle yürüttüğü çevre yolu çalışmasının sona ermesiyle birlikte ilçe içerisindeki trafiğin akışkan ve zahmetsiz olacağını ifade eden Başkan Gazi Şahin, ilçe içerisindeki ağır vasıtaların yol çalışması tamamlandıktan sonra bu yolu kullanmaya başlamalarıyla  ulaşımın hantallıktan uzaklaşıp seri bir hale kavuşacağını söyledi.


Samsun Yolu’na bağlanacak Hasanoğlan Çevre Yolu çalışmasının 3 adet kamyon, 1 adet beko yükleyici, 1 adet dozer, 1 adet grayder ve 1 adet silindirle birlikte sürdüğü bilgisi verildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr