T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Zamanında Tedbir. Çöplük Sorun Olmayacak

 

Elmadağ Belediyesi şu an faal durumda olan ve kullanılan çöplüğü taşıdı. Şehir merkezine yakın olan çöplükler birleştirilerek uygun bir alana taşındı.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, ilerisi için sorun olabilecek konuya şimdiden tedbir aldı. Elmadağ ilçesi Kurtuluş Mahallesi ve Yenidoğan Mahallesi alanında bulunan iki çöplük birleştirilerek tek merkezde toplandı.

Aslantarla Mevkii eski taş ocakları alanına taşınan çöplüğün kullanılmaya başlandığı ve yeni çöplük alanın en az 5 yıl sorunsuz kullanılabileceği belirtildi.

Gazi Şahin,”İlerisi için sorun olacak önemli ve zahmetli bir konuyu bertaraf etmeyi planladık.”

Taşınan çöplükle Elmadağ’ın hem görsellik olarak hem de sağlıklı yaşam olarak büyük bir kazanç sağladığını ifade eden Başkan Gazi Şahin, “Önceki dönem belediye başkanlığı görevimizde yoğun çaba sarf ederek Mamak çöplüğünü faydalı bir hizmet alanına dönüştürme aşamasında azami çalışma kaydettik. Şimdi ise Elmadağ’da çöp sorunu ortaya çıkmadan bu soruna engel olmaya çalışıyoruz. İlçemizde hem görsel açıdan hem de sağlık açısından önemli ve zahmetli bir konuyu bertaraf etmek için bir çalışma başlattık. Bu çalışmamızla Elmadağ’da çöplük sorunu olmayacak.” Dedi

Aslantarla Mevkii üzerinde bulunan yeni çöp alanının kullanılmaya başlandığı, Elmadağ’da var olan iki adet çöplüğün kapatıldığı, Ankara’nın doğu kapısının hoş bir görüntüye sahip olması hususunda yapılması gerekenlerin yapılacağı bildirildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr