T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’den Elmadağ’a Baraj Müjdesi

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin uzun yıllar İmar alanında pek bir faaliyetin olmadığı Elmadağ’ın hizmete doyacağını bildirdi. Gazi Şahin; ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç, Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek’le mazbatasını aldığı günden beri  fikir alışverişi içerisinde olduğunu ve bu fikirlerin uygulamaya geçmesi için yoğun çalışmalar içinde olduğunu belirtti.
 Şahin Elmadağ’a yılda 2 milyon metreküp civarında su tutabilecek bir baraj yapılacağını da duyurdu.

 
Elmadağ’ın su ihtiyacını karşılayacak Kargalı Barajı projesinin inşaatına 2009 yılında başlanması planlanıyor.

Konuyla ilgili Açıklamada bulunan Elmadağ Belediyesi Başkanı Gazi Şahin amaçlarının çözüm odaklı hizmet olacağını belirtti. Başkan Şahin” Bu proje bizim için çok önemli, bu projeyle Elmadağ’ın su ihtiyacı karşılanmakla kalmayacak aynı zamanda Elmadağlılar için bir spor ve rekreasyon alanı da olacak” dedi.

Bu projenin önemli bir diğer yanının cazibeli su olduğunu belirten Başkan Şahin ASKİ ekiplerinin yaptığı incelemeye göre, suyun cazibeli olduğunu; pompalama ihtiyacı olmadığını ve pompalama  ihtiyacı olmadığı için yıllık  1 milyon liralık (eski parayla 1 trılyon)enerji tasarrufu sağlayacağını belirtti. 

Elmadağ Belediyesi Belediye Başkanı Gazi Şahin,  projenin hayata geçmesiyle yapılacak barajın yılda 2 milyon metreküp  su tutabileceğini, bu miktarın Elmadağ’ın ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

 

http://www.elmadagmedya.com/


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr