T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gözümüz Aydın

 

Elmadağ Belediyesi’nin Işık Göz Merkezi işbirliği ile gerçekleştirmiş olduğu ücretsiz göz sağlığı taraması sonuçlarına göre Elmadağlı vatandaşlar göz sağlığına kavuştular.

Başkan Gazi Şahin, Elmadağlı vatandaşlar için Işık Göz Merkezi ile birlikte organize ettiği ücretsiz göz sağlığı taraması ile 3000 (üç bin) vatandaş muayene oldu. Muayene olan vatandaşlardan 100 (yüz ) kişiye operasyon gerçekleştirildi. 500 (beş yüz)vatandaşın ise gözlükleri yenilendi ve gözlük olmayanlara gözlük yazıldığı açıklandı

Ameliyat olan vatandaşların ağırlıklı olarak şaşılık, katarakt ve göz tansiyonu rahatsızlıklarından dolayı operasyon geçirdiği açıklanırken, özellikle yaşlı vatandaşların katarakt rahatsızlığına karşı duyarlı olmaları ve katarakt ameliyatından korkmamaları gerektiği vurgulandı.

Vatandaşlar Çok Memnun

Yaz aylarında yapılan göz sağlığı taramaları neticelerini Işık Göz Merkezi Başhekimi Op. Dr. Hikmet Hasıripi ve göz merkezi genel koordinatörü Cengiz Samak ile birlikte değerlendiren Başkan Gazi Şahin,” Sağlık kampanyalarımızın bir bölümü olan Göz Sağlığı taramasında hedeflediğimiz sonuca ulaştık. Göz sağlığı problemi yaşayan vatandaşlarımızın tedavisi tamamlandı. Vatandaşlarımız dünyaya gülen gözlerle bakabiliyor. Bu beni çok mutlu etti. Halkımıza bu hizmeti getirmemizde bize destek olan Işık Göz Merkezi Başhekimi Op.Dr. Hikmet Hasıripi ve genel koordinatör arkadaşımız Cengiz Samak’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlık taramasında sağlık hizmeti bekleyen birçok vatandaşa Gazi Şahin aracılığı ile ulaştıklarını belirten Işık Göz Merkezi Başhekimi Hasıripi, “ Hizmete ihtiyacı olan vatandaşlara belediye başkanımız Gazi Şahin’in aracılığı ile hizmet götürmemiz Elmadağlı vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanmıştır” diye ifade de bulundu.

Başkan Gazi Şahin, yeni yılda sağlık hizmetlerinin devam edeceği müjdesini verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr