T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Genç Yetenekler Belirlendi

 

Elmadağ Belediyesi Hasanoğlan Spor Kulübü yöneticileri Elmadağ Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleşen İlköğretim okulları arasında devam eden turnuvada 22 genç yetenek tespit etti.

Elmadağ Belediyesi’nin spora teşvik amaçlı yaptığı halı saha yapılış amacına uygun bir şekilde kullanılıyor. İlköğretim öğrencilerinin ücretsiz faydalandığı halı sahada İlköğretim okulları arası düzenlenen turnuva olumsuz hava şartlarına aldırış etmeden devam ediyor.

Turnuvada gruplar arası son maçlar sürerken minik öğrencileri final heyecanı sardı. Gençlerin tutkulu bir şekilde futbol oynamalarına tanıklık eden ve ilköğretim öğrencilerini göz hapsine alan Elmadağ Belediyesi Hasanoğlan Spor kulübü yöneticileri ve teknik kadrosu, ”Düzenlenen turnuvayla arayıp da bulamadığımız genç yetenekleri rahatlıkla tespit ettik. Turnuvaya katılan 13 İlköğretim Okulu (yaklaşık 150 öğrenci)öğrencileri arasından şu ana kadar 22 öğrenciyi tespit ettik. Bu gençlerimize gereken ilgi sağlanırsa geleceğin futbolcuları olmalarına kimse engel olamaz. Bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen İlçe kaymakamımız Ejder Sarıçiçek, belediye başkanımız Gazi Şahin ve daire amirlerine bize bu fırsatı tanıdıkları için teşekkür ederiz.” dediler.

Spor kulübü yöneticilerinden Ferit Soysal ve Spor kulübü teknik direktörü Adem Öztürk, turnuvayı bizzat takip ettiklerini belirterek, turnuva maçları sonunda tespit edilen öğrencilerin aileleri ile görüşüleceğini, sonrasında ise spor kulübü bünyesinde seçilen öğrencilerin futbol oynayacakları bölgeler tespit edilip seçilen öğrencilerin karşılıklı birkaç müsabakaya tabi tutulacaklarını söylediler.

Ailelerinden izin alınan istekli öğrencilerin değerlendirileceği kaydedildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr