T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Sanayisine Teşvik

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, makamında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Genel Müdürü Ramazan Yıldırım ile görüştü.

Elmadağ’da kurulma aşamasında olan sanayi bölgesi ile ilgili olarak OSB Genel Müdürü Ramazan Yıldırım ile Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin bir araya geldi. Elmadağ ilçesinde var olan sanayiyi geliştirmeye yönelik olarak çalışmalarla birlikte büyük ve küçük sanayi adı altında iki önemli sanayi bölgesi oluşturulmasına yönelik gerçekleştirilen görüşmenin ana konusu teşvik ve projelendirme oldu.

Teşvik ve Projelendirmeye Destek

Görüşmede kurulması planlanan sanayi bölgesi ile ilgili konular masaya yatırıldı. Sanayi bölgesi ile ilgili her türlü desteğin verileceğini ifade eden OSB Genel Müdürü Yıldırım, Elmadağ’da sanayi ye yönelik bir atılımın söz konusu olduğunu,  bu atılımın takip edildiğini ve Gazi Şahin’in sanayi ile ilgili girişimciliğinin sanayileşmiş bir şehir inşası için önemli olduğunu belirtti. Yıldırım her türlü yatırıma hazır olduklarını ifade ederek; kredilendirme, projelendirme ve teşvik ile ilgili her türlü desteğin sağlanacağını söyledi.

Sanayici Kooperatifçilerle Toplantılar Düzenleniyor

Elmadağ’da sanayileşme adı altında başlatılan girişimin destek aldığını ifade eden Belediye Başkanı Gazi Şahin, sanayileşmiş kent ruhu için tüm olanakların değerlendirildiğini hem devlet nezdinde hem sanayiciler nezdinde girişimlerin devam ettiğini aktardı. Şahin, sanayicilerle de ara ara toplantıların düzenlendiğini sistemli ve planlı bir sanayi için her şeyin düşünüldüğünü vurguladı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr