T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çocuk Meclisi Hızlı Başladı

 

Elmadağ Belediyesi Çocuk Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. İlk toplantıda meclis başkanlığı, kâtiplik ve komisyonların seçimi yapıldı.

Elmadağ Belediyesi Çocuk Meclisi saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Başkan Gazi Şahin’in İlköğretim öğrencilerine hitaben yaptığı konuşmayla açıldı.

Konuşmasında 15 ayrı okulun 15 adet temsilcisinin bu mecliste kaliteli bir çalışma yaparak hem ilçenin gelişmesine hem de kedni gelişimlerine katkı sağlayacaklarına vurguda bulundu. Başkan Şahin,”Elmadağ Belediyesi Çocuk Meclisi’nde alınan kararlar Elmadağ Belediyesi Meclisine yani bize sevk edilecek. Bizde mevzuat çerçevesinde yapılabilir olanların işlevini gerçekleştireceğiz. Çocuk meclisimiz her yıl yenilenecek, yeni arkadaşlarımızla görevini sürdürecek. Elmadağ Belediyesi Çocuk Meclisi bütün öğrencilerimizin temsil ettikleri ve edildikleri bir çalışma yeri olacaktır.” Dedi.

Çocuk Meclisi İlk Toplantısında 11 Önerge Sundu

Çocuk meclisi başkanını, kâtiplerini ve komisyon üyelerini tespit ettikten sonra sunulan önergeleri oy birliği ile ilgili komisyonlara aktardılar. Çocukların önergeleri komisyon kararlarının ardından Elmadağ Belediye Meclisi’nde görüşülecek.

Elmadağ Belediyesi Çocuk Meclisi’ne başkan olarak seçilen Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Hilal Uğurluer, okulları ve eğitim ile ilgili önergeleri kâtipler Buket Sena Omaç (Gümüşpala İlköğretim Okulu) ve  Sinem Asaletli’nin (Atatürk İlköğretim Okulu) okumaları neticesinde oylamaya sunarak ilgili komisyonlara aktardı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr