T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çocukların Karne Heyecanı

 

Okulların yarıyıl tatilini girmesiyle birlikte çocukları karne heyecanı sardı. Çocuklara karnelerini Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş verdi.

Okullarda eğitime ara verilmesiyle birlikte öğrencilerde karne heyecanı yaşandı. 2009–2010 eğitim öğretim yılının ilk sezonunun sona ermesine en çok karnelerini alan öğrenciler sevindi.

Öğrenciler karne almalarından dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirtirlerken yarı tatil sonunda derslerine daha çok çalışacaklarının mesajını verdiler.

Yarı yıl tatili öncesi Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu, Fatih İlköğretim Okulu, Karacahasan İlköğretim Okulu ve Elmadağ Anadolu Teknik Lisesi ve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek öğrencilere karnelerini veren Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdür Saim Kuş velilere de tavsiyelerde bulundu.

Hediyeler Kaymakam ve Başkandan

Öğrencilere ve Öğrenci velilerine yarıyıl karnelerinin verilmesinin iyi bir tatil başlangıcı olduğunu ifade eden Elmadağlı idareciler karnelerdeki notlara göre öğrencilerin başarılı veya başarısız diye adlandırılmaması gerektiğine vurguda bulundular. Karne notu iyi olan öğrencilerin notlarını düşürmemeleri gerektiğini belirten heyet, düşük notlu karnelerin ise ikinci yarıyılda rahatlıkla düzeltilebileceğini ifade ettiler.

Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve Belediye Başkanı Gazi Şahin, karneleri ile birlikte derece belgesi alan öğrencilere hediyeler verdiler.

Anaokulu Öğrencilerinin İlk Heyecanına Oyuncak Desteği

Bu yıl aileleri dışında ilk kez farklı bir toplulukta yeni çevre ve arkadaşlıklar edinen Yeşildere Fatih İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencilerinin yarıyıldaki en büyük destekçileri Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve miniklerin velileri oldu.

Karnelerini Sarıçiçek ve Şahin’in elinden alan miniklere karnelerinin yanında oyuncakta verildi. Karne ve oyuncak heyecanı ile anasınıfı öğrencileri farklı bir mutluluğu ilk kez yaşadılar.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr