T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Rampaları ‘Resmen’ Açıldı

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara – Kırıkkale bölünmüş devlet yolunun açılışını bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirdi.

Ulaştırma Bakanlığı’nın iki yıl gibi kısa bir sürede tamamladığı 78 kilometrelik Ankara – Kırıkkale Devlet Yolu’nun 191 milyon TL ‘ye mal olduğu bildirildi.

Devlet Yolu’nun açılışında ilk konuşmayı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yaptı. Bakan Yıldırım, Açılan yolun kendi masrafını iki yıl gibi kısa bir sürede karşılayacağını belirtti.  Yıldırım, Elmadağ’da ölüm rampalarının kötü anısının silineceğine dikkat çekti.

Erdoğan “Kar Yağmur Demiyoruz Hizmete Açıyoruz”

Açılışta Binali Yıldırım’dan sonra konuşmasını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Kar kış yağmur demiyoruz. Rüzgâr boran demiyoruz temeli atıp inşa edip hizmete açıyoruz. Kar boran fırtına sükûn bulacak ve biz yola devam edeceğiz. Biz hiçbir mazeretin arkasına sığınmıyoruz. Elmadağ rampalarında çok acılar çekildi. Şoför kardeşlerim iyi bilir. Sıkıntılarını ailecek çektiler. Ayrıca bu rampalarda israf olan yakıtın maliyeti de cabasıydı. Yol medeniyettir. Bu yüzden gururluyuz ve onurluyuz. Kar boran fırtına dediler arkadaşlar ama bizler durmak yok yola devam diyeceğiz” dedi.

Emeği Geçen Herkese Teşekkür

Konuşmasının sonalrına doğru çalışmalarının devam edeceğini vurguda bulunan Başbakan Erdoğan, her türlü çıkarcılığa karşı konulacağına dikkat çekerek söyle sözlerini sürdürdü: Bizi izlemeye devam edin. Milli birlik ve kardeşlik projemizi, demokratik açılım sürecimizi, bu kardeşliğin gönül bağlarıyla birbirine bağlandığımız, 780 bin kilometrekarelik vatan topraklarında, 72 milyon tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak aramıza fitne, fesat sokmak isteyenlere fırsat vermeden, birbirimizi 'Yaradılanı severiz, yaradandan ötürü' anlayışıyla sevmek suretiyle yolumuza devam edeceğiz. Çetelere, mafyalara, çeşitli kirli planlara asla prim vermeyeceğiz.

Rampalar İncelendi

Rampanın açılış kurdelası Başbakan Tayyip Erdoğan eşliğinde hep birlikte kesildikten sonra Başbakan Erdoğan, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in de içinde bulunduğu Başbakanlık otobüsü ile yapımı tamamlanan yolda ve rampalarda incelemelerde bulundu. Erdoğan karayolunda seyir halindeyken korna çalarak kendisine sevgi gösterilerinde bulunan sürücülere de el salladı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr