T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da ‘Sanata Saygı’

 

Elmadağ Belediyesi ve Sanata Saygı Derneği işbirliği ile 47 yaşında iken hayata veda eden ve kimsesizler mezarlığında yatan saz ustası Bayram Aracı ressamlar aracılığı ile yaşatılmaya çalışılıyor.
 
Elmadağ’da doğmuş ve ünü tüm saz ustaları arasında yayılan Bayram Aracı’nın adı Elmadağ’da yapılan etkinliklerle yaşatılmaya çalışılıyor. Bu kapsamda Elmadağ Belediyesi ve Sanata Saygı Derneği, Elmadağ Belediyesi hizmet binası içerisinde bir resim sergisi açtı.
 
Sanata Saygı Derneği Başkanı Mustafa Erol’un öncülüğünde Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in desteği ile altı genç ressam, unutulmaya yüz tutmuş ünlü saz ustasını tablolarına yansıtmaya çalıştı. Dernek Başkanı Erol, “O yıllarda Bayram Aracı bir sanatçının gelebileceği en önemli yerlere gelmişti. Aracı, zapt edilmez ve dizgine gelmez coşkusuyla belli bir düzenin dışına çıktı. 47 yaşına geldiğinde elinde bir şey kalmayan sanatçı, her şeyini kaybetmiş şekilde hayatını kaybetti.” Dedi. Bayram Aracı’nın ardından gelen birçok sanatçıya ilham kaynağı olduğunu belirten Erol, Aracı’nın şuan İstanbul kimsesizler mezarlığında yattığını belirtti.

Tablolar İzleyenlerin Gözleri Önünde Şekillendi
 
Elmadağ Belediye Binasında ressamların yaptığı çalışmaları izleyen Belediye Başkan Gazi Şahin, eşi Ayşe Şahin’le birlikte sergiyi gezerek ressamlarla birlikte resimleri değerlendirdi. Başkan Şahin, Hacettepe ve Gazi Üniversitesi’nden gelen genç ressamlara teşekkür ederek, katılım belgesi verdi.  Şahin,”Sanatçı kendisini topluma kabul ettirebilmiş, eserleri ile her zaman yaşayabilen bir kişiliktir. Bu derece önemli işlere imza atma hünerini göstermiş sanatçılarımıza her zaman destek olmalıyız, onları hiçbir zaman unutmamalıyız ve eserleriyle ölümsüz kılmalıyız.” Diye konuştu.

 Bayram Aracı’ya Saygı Resim Sergisi Elmadağ Belediyesi’nde iki hafta boyunca  ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı bildirildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr