T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Yolunuz Açık Olsun

 

Kara kışın kendini iyiden iyi hissettirmesi ile birlikte kar yağışında ve özelliklede geceleyin buzlanmalar da artış oldu. Elmadağ Belediyesi kötü hava koşullarının olumsuz etkilerini oluşmadan bertaraf etmeyi başardı.

Karasal iklimin tüm sertliğini yüksek rakımı, geniş ve engebeli arazisi ile daha fazla hisseden Ankara’nın doğu kapısı Elmadağ, tüm olumsuz hava şartlarına rağmen kara kışla mücadelesini sürdürüyor.

Belediye ekipleri meteorolojiden alınan hava tahminlerine göre tüm teçhizat ve araçlarla hazır bulunup kullanımı yoğun olan caddelere öncelik vererek kar yağışına ve buzlanmaya karşı önceden alınan tedbirlerle mücadele ediyor.  Kar yağışı esnasında ise devamlı hareket halinde bulunup yollar kapanmadan gerekli müdahalelerde bulunuyorlar.

Ekipler Başkan Gazi Şahin’in talimatıyla, yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek ilçemizde kar yağışı öncesinde buzlanma ve kar yağışı sonrasında yağan karın etkisi ve yine buzlanmaya karşı mücadele ettiklerini şu ana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadıklarını tüm yolların açık tutulduğunu belittiler.

Samsun Yolu Açık

Elmadağ’ı ikiye bölen Ankara Kırıkkale Devlet Yolu’nda da trafik akışının normal olduğu ilgili ekiplerin karşılıklı destekle olumsuzluğa karşı müdahalede bulundukları belirtildi. Ekiplerin kar yağışı ve buzlanma riski için hazır olduğu bilgisi aktarıldı


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr