T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Yükseköğretim Çıkartması

 

Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksek Okulu toplantı salonunda, Elmadağ Yükseköğretim Okulları Yaptırma, Yaşatma ve Geliştirme Derneği olağan toplantısı Gazi Şahin Başkanlığı’nda yapıldı.

Açılışta yoklama saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yönetim kurulu faaliyet raporu okunarak hesap tetkik ve bütçe konuları görüşüldü. Ankara Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’ndaki dernek toplantısına Dernek Başkanı Gazi Şahin, Yönetim ve denetim kurulu üyeleri, belediye eski başkanları; Şevket Kurusakız, Ömer Ağa Kurt, Elmadağ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ayhan Şerbetçi, öğretim üyeleri ve Elmadağlı idareciler katıldı.

Şahin, “İstekliyiz Kararlıyız”

Toplantıda Elmadağ’ın eğitim seviyesinin yüksek tutulması konusu ön planda tutuldu. Dernek Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ’da eğitimin yüksek seviyede tutulmasının istekli ve tutumlu bir kararlılıkla mümkün olacağını vurguladı. Başkan Şahin,” İlçemizde eğitim adına bir çok hususun üzerine istek ve kararlılıkla gidilmektedir. Eğitim seviyesi ve eğitim adına olumlu değerler katmak için devamlı görüş alışverişi içerisindeyiz. İlçemize Üniversitelerin fakültelerini getirtebilmek için ve yeni üniversite açılabilmesi için istekliyiz kararlıyız yapabileceğimiz her şeyi yapıyoruz ve şartları zorluyoruz.” Diye konuştu

Elmadağ Meslek Yüksek Okulu Hızla Büyüyor

Toplantıya ev sahipliği yapan Elmadağ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ayhan Şerbetçi, yüksekokuldaki öğrenci sayısının 573’e çıktığını bu yıl için 5 yeni öğretim görevlisinin katılımıyla öğretim görevlisi sayısının 24’e ulaştığını kaydetti. Şerbetçi, Başkan Gazi Şahin’in eğitim için sarf ettiği çabanın önemli olduğunu belirtti.

Elmadağ Yükseköğretim Okulları Yaptırma, Yaşatma ve Geliştirme Derneği
 
Yönetim Kurulu

Başkan: Gazi Şahin
Başkan Yrd.: Gani Yalçınkaya
Mahmut Öztürk
Murat Küçükseymen
Ünver Karakuzu
Nuri Yurdakul

Denetim Kurulu
Şevket Kurusakız
Saim Kuş
Müzeyyen Yamak


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr