T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi'nde Belediyecilik Dersi

 

Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersinin konularından  olan mahalli idareler ve belediyecilik konusunu uygulamalı olarak Elmadağ Belediyesi’nde işlediler. Ders saatini tamamlayan minikler Başkan ŞAHİN’i de makamında ziyaret etmeyi de ihmal etmediler.
 
Namık Kemal İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencileri, sınıf öğretmenleri  Özlem Koçak
eşliğinde Elmadağ Belediyesi’ne ders amaçlı bir ziyarette bulundular. Belediye binasının içerisinde, fen işlerinden veterinerliğe zabıta işlerinden yazı işlerine kadar birçok departmanın çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Sınıf Öğretmenleri Özlem Koçak’la birlikte belediye çalışanlarının faaliyetlerini yerinde gören ilköğretim öğrencileri, dersi daha iyi  anladıklarını belirttiler.

Ders saatini tamamlayan öğrenciler, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i de makamında ziyaret ettiler. Başkan ŞAHİN’e birçok soru yönelten öğrencilerin müşterek sorusu ise yeşil alan ve park çalışmalarıyla ilgili oldu. Başkan ŞAHİN’den gerekli sözü alan öğrencilerin bir diğer merak ettikleri konu ise Başkan ŞAHİN’in özgeçmişi oldu.

Özgeçmişini  aktaran Başkan ŞAHİN “iyi yetişmiş bir neslin sadece ailesine değil milletine ve devletine de büyük katkılar sağlayacağını, bu sebepten dolayı öğrencilerin çok çalışması gerektiğini ”  ifade etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr