T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Değerlerine Sahip Çıkıyor

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, aylık olağan ilçe meclis toplantısında Elmadağ’ın değerlerine sahip çıkılacağına vurguda bulundu.

Aylık olağan ilçe meclis toplantısında meclis başkanı unvanıyla meclis üyelerine hitap eden Gazi Şahin, Elmadağ’ın kültürel yönden gelişimine vurguda bulundu.” Kültürel öğelerin ön planda tutulması geleceğimize güven içerisinde kimliğimizle bakmamız için şarttır. Türk kimliğini kültürümüzle, kültürümüze sahip çıkarak, yaşatabiliriz” diyen Şahin, Elmadağ halkına yeni müjdeli haberler verileceğinin sinyalini vermiş oldu.

Başkan Şahin, Belediye binası içerisinde Elmadağlı saz sanatçısı Bayram Aracı anısına bir resim sergisinin bulunduğunu hatırlatarak ileriki dönemler için yapılacak parklardan birine Bayram Aracı’nın isminin verilmesini gündeme getirdi.

Bando ve Orkestra Kurulması Çalışmaları Başlıyor

Kültürü yaşatmanın önemini hatırlatan Başkan Gazi Şahin, Kültürel faaliyetlerin yansıması olan bando ve orkestranın kurulmasıyla, yöresel oyunlarla, (Folklor) gelen misafirlerin karşılanabileceği ve çeşitli sosyal – kültürel faaliyetlerde Elmadağ’ın ve Ankara’nın kültürel değerlerinin aktarılabileceğini belirtti.

Şahin, kültürel değerlerle ilgili çalışmaların süreklilik arz edeceğini söyleyerek ilgili komisyonlarda kültürün yaşatılması ile ilgili çalışmaların görüşüldüğünü ifade etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr