T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Saz Sanatçıları Elmadağ’da Bütünleşti

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in sanat çağrısına kulak veren sanatseverler Elmadağ’da bir araya geldiler.

Elmadağ’da Başkan Gazi Şahin’in başlatmış olduğu kültür – sanat faaliyetleri farklı kategorilerde halkın sevgisini sunuluyor. Daha öncesinde Elmadağ Kültür Sanat Derneği’ne destek olup bir bina kazandıran Başkan Gazi Şahin, dernekte devam eden kursları yakından takip edip sanatçıların dostu olduğunu göstermişti. Bununla da yetinmeyen Başkan Şahin, Kent Tiyatrosu kurmuş ve ardından sanata ne derece saygılı olduğunu ispat etmiş, Sanata Saygı Derneği işbirliği ile bir resim sergisinin açılışına vesile olmuştu. 

20 Kişilik Ekip Oldular

Tüm bunlarla yetinmeyen Gazi Şahin kültür ve sanatta önemli olan farklılığın tadılması ve sürekliliğin sağlanmasıdır diyerek Elmadağ’da Elmadağlı, Ankaralı ve Kırıkkale saz sanatçılarına buluşturdu.

Elmadağ Belediyesi’nin organize ettiği ve 20 saz sanatçısının katıldığı programda halk doyasıya eğlendi. Belediye salonunda yapılan sazlı sözlü eğlence programı gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Programda konuşan yöresel saz sanatçılarından Erdi Çavdar, “Bir araya toplanmanın keyfini Başkan Gazi Şahin ve bizi dinlemeye gelen bizimle eğlenen insanlarla yaşadık. Yaklaşık 8 aydır internet üzerinden yayın yapan Yenimahalle FM ile sesimizi duyurmaya çalışıyorduk. Şimdi ne mutlu ki bize Gazi Şahin aracılığı ile sesimizi duyurduk ve çok beğeni topladık.” Dedi.

Şahin, “En İyi Dostlarımız”

Yöresel sanatçıların her zaman için toplumun içerisinde olduğunu ve bu sanatçıları, toplumun beğenisi ve isteğinin yetiştirdiğini belirten Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin,” İyi günlerimizde hep yanımızdalar, düğünlerde, şenliklerde, konserlerde bu da demek oluyor ki bu arkadaşlarımız bizim en iyi dostlarımızdır. Kültürümüzün eseri toplumumuzun vazgeçilmezleridir.”diye konuştu.

Elmadağ Belediyesi salonunda bir araya gelen 20 saz sanatçısı gecenin ilerleyen saatlerine kadar sazları ve sözleri ile katılımcılarla güzel anlar yaşadılar. Sanatçılar bu tür organizasyonların devamını temenni ettiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr