T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Belediyeden Hizmet İçi Genelge Eğitimi

 

Gazi Şahin tarafından yayınlanan genelge ile ilgili Elmadağ Belediyesi Eğitim Salonu’nda belediye idari personeline yönelik Başta 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, 2886 Sayılı İhale Kanunu ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi Kanunu anlatıldı.

Başkan Yardımcısı Davut Gündoğan, belediye eğitim salonunda personele, yayınlanan genelge ve genelgenin detayını anlattı. Karşılıklı istişare şeklinde gerçekleşen eğitimde başkan yardımcısı Gündoğan 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun 60. maddesi 2. Fırkasında bahsi geçen alım, satım, yapım, kiralama, kiraya verme, bakım-onarım ve benzeri mali işlerden; idarenin bütününü ilgilendiren destek hizmetlerine kadar bir çok konuyu, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’na göre yapılacak ihalelerde (Doğrudan temin dahil) ve 2886 sayılı ihale kanunu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Komisyon Oluşturuldu

Eğitim salonunda idari personele yönelik verilen eğitim semineri neticesinde işleyişin kaliteli ve seri olmasının önemine vurguda bulunan Başkan Yardımcısı Davut Gündoğan İşletme Müdürlüğü’nün kontrolünde iş paylaşımının oluşturulmasını anlattı.

Gündoğan, İhale Komisyonu Başkanlıkları, İhale Komisyonu, Muayene ve Kabul Komisyonlarının oluşturulduğunu; hizmet anlayışında, mal ve hizmet ihalelerin seri olacağını  ve denetim altına alınacağına ilişkin bilgiler verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr