T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesi’nin esnaf denetlemeleri hız kazandı

 

Elmadağ Belediyesi’ne bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde belediye ekiplerinin denetlemesi esnasında, bir kasabın insan sağlığını tehdit edebilecek şekilde 60 kilogram civarındaki satamadığı eti, sözleşmeli veteriner gözetiminde olmaksızın kendi çabalarıyla kıyma haline getirip satmaya çalıştığı tespit edildi.

Bahçelievler mahallesinde insan sağlığını bozmaya müsait olan başına buyruk bu uygulamaya, Elmadağ Belediyesi ekipleri, belediyede görevli veteriner hekimler gözetimi altında müdahale ettiler.

Belediye yetkilileri 60 kg civarındaki insan sağlığını tehdit edebilecek şekilde işleme konulmuş ve kıyma haline getirilmiş etleri imha ettiler.


Konuyla ilgili konuşan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN, insan sağlığını riske edebilecek her türlü uygulamanın karşısında olacaklarını belirtti. Başkan Şahin, Elmadağ’da yaşayan halkımızın bu ve benzeri uygulamalara karşı dikkatli olmaları konularında uyardı.

Elmadağ Belediyesi Zabıta ekiplerinin denetlemelerinin devam edeceği belirtilirken her türlü ihbara ve sorunlara karşı çok duyarlı olunacağı vurgulandı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr