T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kent Tiyatrosu Dolu Dizgin Geliyor

 

Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Genç yetenekler Çanakkale’yi yaşatacaklar.

Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu 18 Mart’ta oynanacak olan ‘Harman yeri’ adlı oyunun hazırlıklarını sürdürüyor. 25 oyuncu, 17 sahne ve 50 karakter ile gerçekleştirilecek oyun için çalışmalarına devem eden kent tiyatrosu oyuncuları “Çanakkale’yi; mücadelemizi en iyi şekilde izleyenlere aktaracağız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün askerlik ve liderlik dehasını aktaracağız.” Dediler.

Bir Millet Uyanıyor

 Bir milletin onur ve bağımsızlık mücadelesinin sergileneceği oyunda, oyuncuların 4 aydır ses, diksiyon, mimik, vurgu tonlama, sahne kullanımı, yaratıcılık, konsantrasyon, karakter ve tip eğitimi aldıklarını söyleyen tiyatro eğitmeni ve oyunun yönetmeni Umut Sarıaslan” Kasım ayından beri yoğun bir çalışma içerisindeyiz.  Bu çalışmalarımızda bize her türlü desteği sağlayan ve tiyatromuzu kuran Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e ve oyunu yazan Gürdal Uğur’a teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.

Gazi Şahin Genç Yeteneklerle İç İçe

Kent Tiyatrosu ile birçok yeteneğin keşfedileceğini söyleyen Başkan Gazi Şahin, “Gençlerimize destek olacağız ve gençlerimizin önünü her koşulda açmaya çalışacağız. Yeteneklerimizi tespit edip bu yeteneklerimizi ilgi duydukları alanlara yönlendirmek için çaba sarf edeceğiz.” Dedi.

Sanat Dünyasından Destek

Genç yeteneklerin provalarını izleyip güzel sesi ve yorumuyla oyunculara yanınızdayım mesajı veren Türk Halk Müziği Sanatçısı Mustafa Özarslan,” Bu ekip büyük işler başaracak, kaliteli bir eğitimden geçtikleri ve istekli oldukları belli. Bu genç arkadaşlarımızın başarıyı yakalayacaklarını umuyorum.” Diye ifade de bulundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr