T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Sanayiciler ve Eğitimciler Elmadağ İçin Fikir Ürettiler

 

Elmadağ Belediyesi Hizmet Binası’nda Başkan Gazi Şahin’in davetiyle bir araya gelen sanayiciler ve eğitimciler Elmadağ’ın geleceğini masaya yatırdılar.

Başkan Gazi Şahin’in davetine Hasanoğlan Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı ve üyeleri ile Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof Dr. Ayhan Şerbetçi ve eğitimciler katıldı.

Davette konuşan HASSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tekin, sanayileşmenin getirisinin iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurguda bulundu. Dernek Başkanı Tekin, “Çalışmalarımızla kendimizi yeter bir bölge olma gayreti içerisindeyiz. Bize sunulan her imkânı teşvik veya yönlendirme olarak kullanır insanımıza yararlı olmaya çalışırız.” Dedi.

Tekin, belediyelerin sanayi ile işbirliği içerisinde olmalarının bölge halkına ve bölgenin kalkınmasına büyük katkı sağlayacağına dikkat çekerek, “ Belediyeler ve Sanayi bölgeleri uyum içerisinde olduğu sürece kalkınmanın daha seri olacağı bir gerçektir. Kendi Bölgemiz adına konuşmak gerekirse biz Gazi Şahin’le çok iyi işler başarabileceğimize inanıyoruz.” Diye görüş bildirdi.
 
Fabrika müdürleri ve fabrika yönetim kurulu başkanlarının da katıldığı davette sanayiciler, bölgelerinin kalkınmasına fayda sağladıklarını belirterek, en önemli işbirliğinin eğitim hususunda olması gerektiğine vurguda bulundular

Sanayiciler “Vasıflı Eleman Sıkıntısı Çekiyoruz.”

Baştaş, Çimpor Yibitaş, Türk Henkel, Rigips, Radsan, gibi fabrika yöneticilerinin de bulunduğu davette sanayiciler; vasıflı eleman bulma sıkıntısı çektiklerini dile getirdiler.
Sanayicilerin sıkıntılarına yönelik olarak sanayi bölgesi içerisinde mesleğe uygun eğitimlerin verilmesinin sıkıntının giderilmesine önemli katkı sağlayacağı belirtildi. Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ayhan Şerbetçi eğitimle, vasıflı eleman sıkıntısının giderilebileceğini söyleyerek sanayicilerin bu yönde bir uygulama çalışması başlatmaları gerektiğini belirtti. Şerbetçi’nin çağrısının Sanayici, Elmadağ Belediyesi ve meslek yüksek okulu nezdinde daha sonra tekrardan görüşüleceği belirtildi.

Sanayiciler ve Eğitimciler TOKİ Konutları Fiyat Listesini İncelediler

Sanayici ve eğitimciler TOKİ’deki kampanya koşullarının oldukça uygun olduklarını belirterek bu kampanyanın iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirttiler. TOKİ konutlarının fiyat listelerini inceleyen davetliler listelerin ilgili herkese ulaşması gerektiğini söylediler.

Elmadağ’da bulunan TOKİ kampanyası ile ilgili fiyat listesinin www.elmadag.bel.tr adresinde güncel bir şekilde takip edilebileceği söylendi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr