T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da ‘Seninde Bir Yavrun Ağaç Olsun'

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i Çevre ve Orman Ankara İl Müdürü Haluk Özder ile Ağaçlandırma ve Fidanlık Şube Müdürü Akif Günkut, ziyaret etti.

Ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili olarak Başkan Gazi Şahin’i, ziyaret eden, Çevre Orman Ankara İl Müdürü Haluk Özder ve Ağaçlandırma ve Fidanlık Şube Müdürü Akif Günkut Bahar mevsimi ile birlikte Elmadağ’da ağaçlandırma çalışmalarının tespit edilen bölgelerde başlayacağını bildirdiler.

İmar planlarında ayrılan ağaçlandırma alanlarını da  inceleyen ziyaretçiler Elmadağ’da bu yıl içerisinde yapılacak ağaçlandırma çalışmaları ve orman olabilecek arazileri de değerlendirdiler.  Elmadağ için planlanan projelerin, yeşil alan çalışmalarına de gereken özenin gösterildiğini ifade eden ziyaretçiler Elmadağ’da yeşil alan çalışmasının olacağı bilgisini verdiler.

Şahin, ”70 bin fidan dikilecek ”

Elmadağ’da 2009 yılı içerisinde 6 bin civarı fidanın dikildiği bilgisini aktaran Başkan Gazi Şahin, Yeşillendirme çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Başkan Şahin,”2009 yılı içerisinde iki adet koşu ve gençlik ormanı ile yeşili toprağa kazandırdık. Yaşanılabilir bir kent için doğayla iç içe şehirleşme anlayışı içerisindeyiz. Kalkınmayı her koldan gerçekleştirme uğraşı içerisinde olacağız. Bu sebeplerden dolayı tüm kamu kurum, kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile Çevre Orman İl Müdürlüğü destekli ‘Seninde Bir Yavrun Ağaç Olsun' kampanyası düzenlenecektir.” dedi.

15 Mart’ta Kampanya Başlıyor

Çevre Orman İl Müdürlüğü desteğiyle başlayacak olan fidan dikme kampanyasında 70 bine yakın fidan dikilecek. 15 Mart – 15 Nisan 2010 tarihinde başlayacak fidan dikme bayramının ‘Seninde Bir Yavrun Ağaç Olsun' kampanyası adıyla başlayacağı ve halka açık olacağı bildirdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr