T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kampanya Detayları Belli Oluyor

 

‘Bir Yavrunda Ağaç Olsun’ adlı kampanya rahat bir nefes aldıracak. Kampanyanın detayları netlik kazanmaya başladı. İlçe kaymakamlığı ve belediye işi sıkı tutuyor.
 
Elmadağ’ı yeşile büründürmeye yönelik düşünülen kampanya şeklindeki ağaçlandırma çalışmalarının detayları Elmadağ Halk Eğitim Merkezi’nde netleşti. ‘Bir Yavrunda Ağaç Olsun’ kampanyası filizlenmek için hazır.

Kampanyayla ilgili olarak halk eğitim merkezinde, katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Gümüşpala İlköğretim Okulu koordinatörlüğünde diğer okulların da aktif destekleriyle 70 bin fidanın dikileceğini belirtti.

Şahin, 10.000 (On Bin) Fidan Bizden

Başkan Şahin, “Gümüşpala İ.Ö.O ile başlatılan bu projeye diğer okullarda güzel bir destek verdiler. Bizde tabiî ki destek vereceğiz. Günü geldiğinde hazırlıklarımızı tamamlayacağız 70 bin çam fidesi kısmet olursa 1 metreden aşağı olmamak şartı ile 10 bin tanesini biz temin ediyoruz. Ayrıca diğer temin edilecek araçlara bende katkıda bulunmak istiyorum. Ziraat bankası hesap numarasını aldım. Böyle bir çalışmanın içinde olmak keyif verici” şeklinde konuştu.
Şahin, projenin sloganı için düzenlenen yarışmada “Bir yavrun da ağaç olsun” sözüyle başarılı olan Gümüşpala İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Anıl Umut Küçükseymen’e hediyesini verdi.

Ormanlarımıza Sahip Çıkalım

Şahin’den sonra mikrofonu alan Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ise, Ankara bölgesinin çok eski tarihlerde büyük ağaçlarla kaplı orman olduğunu Hatta Ankara savaşında Timur un savaş için getirttiği filleri çubuk ovasındaki ormanlara sakladığının ifade edildiğini belirterek “Maalesef günümüzde bu ormanlar kalmış değil” dedi. Sarıçiçek “Kültürümüz ağaç kesmeyi, yaş kesmeyi baş kesmekle bir tutmuştur. Ormanlarımıza sahip çıkmalıyız. Memleketin ciğeri konumundaki ormanlarımız yaşam kaynaklarımızdandır.” Dedi. Kaymakam sarıçiçek projede başarı gösteren öğrencilere hediyeler verdi.

Yerler Tespit Edildi Şimdi Sıra Ağaç Dikmekte

Elmadağ’a  6 km mesafede bulunan Edige Köyü – Karapınar mevkisinde tüm hazırlıkları tamamlanan 120 dönümlük alanda ağaçlandırma çalışması yapılacak. Ağaçlandırma çalışmasının Edige köyü ile sınırlı olmadığı park ve bahçeler dahil olmak üzere yol kenarlarında da çalışma yapılacağı öğrenildi. Fidan dikiminin sağlıklı yapılabilmesi için vatandaşlar ve öğrencilerle birlikte bu işte tecrübeli insanlarla da çalışılacağı vurgulandı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr