T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Hizmet Öncüsü

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in bu seferki konukları Büyükşehir Belediyesi Numarataj Şube Müdürü Cabir Dedei, Elmadağ İlçe Nüfus Müdürü Ali Doğan ve muhtarlar oldu.

Elmadağ için çok önemli bir konu masaya yatırıldı. Elmadağ ilçe merkez ve diğer yerleşkelerdeki cadde ve sokaklar tabelalara; konutlar ise numaralarına kavuşuyor. Konu ile ilgili olarak Başkan Gazi Şahin, ilçe meclis toplantı salonunda Büyükşehir Belediyesi Numarataj Şube Müdürü Cabir Dedei, Elmadağ İlçe Nüfus Müdürü Ali Doğan ve mahalle muhtarları bir araya geldi.

Elmadağ Tabela ve Numaralarına Kavuşuyor

Elmadağ için değişimin kendini hissettirmeye başladığını ifade eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, “İlçemiz açısından önemli bir konu halkımızın temsilcileri huzurunda değerlendirilmeye alınıyor. Bundan sonra ilçemizdeki her sokağın ve caddenin başında bir tabela, her muhtarlık önünde camekân içinde mahalle krokisi olacak. Konutlar ise numaralanacak, Elmadağ için çalışmaların her konuda sürecektir.” Diye konuştu.

Elmadağ Merkez Tamam, Hasanoğlan’da Tamamlanacak

Meclis salonunda numarataj ve adrese dayalı kayıt hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Numaralandırmada Elmadağ merkezin yüzde 95 oranında tamam olduğu bilgisi verilirken Hasanoğlan mahallesinde eksikliklerin bulunduğu Hasanoğlan Bölgesinde çalışmaların başlayacağı söylendi. Sokak ve cadde levhaları ile konut numaralandırma görevinin farklı farklı kurumlarda ayrı bir şekilde değerlendirilmediği tüm görev ve yetkinin Büyükşehir Belediyesi’nde olduğu, tek elden takibinin daha rahat olduğu bilgisi aktarıldı.

Adrese Kayıt Önemli

Salonda Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi hakkında bilgilendirilmede bulunurken Elmadağ nüfusunun 7 adet orman köy hariç 42503 olduğu belirtildi. Adrese Dayalı Nüfus sistemine dahil olmayan yada yanlış beyanda bulunanların bu sisteme dahil olmalarının e devlet alt yapısı ve talep edilen hizmete ulaşma açısından önemli olduğu anlatıldı.

Muhtarlar Sordu Muhataplar Cevap Verdi

Numarajla ilgili konuların değerlendirildiği toplantıda muhtarlar mahalleleri ilgili istekleri ve çalışmaları soru cevap yöntemi ile öğrendiler. Muhtarlar numarataj ile ilgili sorularını Büyükşehir Belediyesi Numarataj Şube Müdürü Cabir Dedei’ye Nüfus ve Adrese Dayalı Sitem ile ilgili sorularını Elmadağ Nüfus Müdürü Ali Doğan’a projelere yönelik sorularını ise Başkan Gazi Şahin’e yönelterek tatminkar cevaplar aldılar.

Birlik Mesajı Fotoğrafa Yansıdı

Elmadağ’ın tüm muhtarlarının katıldığı toplantı belediye binası girişinde birlikteyiz mesajı verilen fotoğraf kareleriyle son buldu. Başkan Gazi Şahin mahalle muhtarları ile poz verirken “Güçlü bir Elmadağ yönetimi ile ilçemiz hizmete doyacak” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr