T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kütüphaneye Son Rütuşlar

 

Elmadağ Belediyesi ve Kültür Bakanlığı’nın ortak çalışmaları meyvelerini veriyor. Hasanoğlan kütüphanesine kavuşuyor.

Eğitim ve Kültür çalışmaları neticesinde yapılan Hasanoğlan Kütüphanesi’ndeki çalışmalar son aşamasına geldi. Binayı kütüphane için hazır hale getiren Elmadağ Belediyesi ekipleri son çalışmalar ile binayı açılış gününe hazırlamaya başladılar. Binanın iç düzenlemesi ve tasarımı ise işin uzmanları tarafından gerçekleştiriliyor.

Nezih Bir Ortam

Hasanoğlan Mahallesi’nde bulunan kütüphanenin düzenlemesini ve tasarımını Kütüphaneler ve Yayımlar Gelen Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Semra Atınç ve Stratejik Planlama Şube Müdürü Kadir Arık yaptı. Tasarımı bizzat yaptıran Genel Müdür Yardımcısı Atınç, bina iç tasarımında görsellikten kaliteye kadar tüm unsurların içe içe düşünüldüğünü, kütüphanede bilgi teknoloji, kitaplar ve kafeteryanın birbirini tamamladığını ve nezih bir ortamın sağlanacağını söyledi.

Özel Koleksiyon

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in çabaları neticesinde başlatılan çalışmaların geleceğe yönelik olduğunu aktaran Semra Atınç” Bu kütüphane için özel seçilmiş, baskıdan yeni çıkmış 1500 adetlik bir kitap koleksiyon oluşturuldu. Kütüphanenin özel ve güzel olması için detaylar üzerindeki çalışmalar Gazi Şahin’in desteğiyle devam etmektedir.” Diye konuştu.

Çalışmaları tamamlanma aşamasında olan kütüphanenin mart ayı sonunda hizmete gireceği belirtildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr