T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Fırtına Uçurdu

 

Elmadağ’da akşam 17.00 civarında aniden ortaya çıkan fırtına bir apartmanın çatısının uçmasına sebep oldu. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken 3 (üç) araçta maddi hasar oluştu. Vatandaşları teselli eden ve vatandaşlara destek olan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, “Yapılması gerekenler hemen yapılıyor” dedi.

Elmadağ Tatlıca Mahallesi, Roketçiler Sokakta bulunan Sarayözü apartmanı F Blok’un çatısı aniden ortaya çıkan fırtına sonucunda uçtu. Uçan çatının parçaları elektrik ve telefon kablolarının kopmasına sebep oldu.

Talihsiz olayda sokak üzerinde bulunan biri okul servisi olmak üzere üç araçta maddi hasar oluştu. Olay sonrasında vatandaşları teselli eden Başkan Gazi Şahin, yapılan ilk çalışmalara katıldı.

Yüreğimize Su Serpildi

Gazi Şahin,” Olay esnasında sokakta kimsenin bulunmaması, okul çıkış saatine denk gelmemesi yüreğimize su serpti. Kopan elektrik tellerinden de kimsenin zarar görmemesi bir diğer lehimize sonuçlanan netice oldu. Hem belediye ekiplerimiz hem de diğer yetkili ekiplerin olaya anında müdahil olmaları ve hemen emniyet şeridinin oluşturulması olası muhtemel kötü olayların önüne geçilmesini sağladı.” Diye konuştu.

Vatandaşlara Uyarı

İlkbahar mevsiminde aniden oluşan ve kısa süreli olan fırtına şeklindeki doğa olaylarının tekrarlanabileceği uyarısı yapılırken, vatandaşların bu durumda çatı uçmalarına karşı dikkatli olmaları ve aniden bastıran fırtına da dışarı çıkmamaları gerektiği bildirildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr