T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İş Dünyasında Bahar Hazırlığı

 

HASSİAD (Hasanoğlan Sanayici ve İşadamları Derneği) 2009- 2010 çalışma faaliyet raporunu dernek binasında yaptığı toplantı neticesinde görüştü. Toplantıya Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’de davet edildi.

Elmadağ’da faaliyet gösteren ve Elmadağ sanayisi için önemli kararlar alan ve uygulayan HASSİAD, 2009 yılının genel değerlendirmesini yaparken 2010 yılına ait plan ve programlarını toplantıya katılan üyelerle birlikte görüştü.

2009 yılı ile ilgili konuların değerlendirildiği toplantıda 2010 yılı için yapılması planlanan eğitim çalışmaları (İş güvenliği, çevre sorunları, kalite yönetimi)  ile yerel yönetimler, kurum ve kuruluşlar arasındaki ilişkiler göz önünde bulunduruldu. Toplantıda Elmadağ Belediyesi’nin girişimleri ile gerçekleşen yol düzenleme çalışmaları ve proje çalışmalarının Elmadağ sanayisi için sağladığı olumlu faktörlerde konuşuldu.

HASSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tekin, Sanayicilerin örgütlenmesi gerektiği hususundaki çağrısını yineleyerek “Sanayicilerimizle birlikte örgütlenme aşamasında yapılması gerekilenlerin daha iyi değerlendirileceğine ve birlik olunarak daha çok söz sahibi olunabileceğine inanıyorum.” Dedi.

Toplantıda dernek üye sayısının şu an için 33 olduğu belirtilerek Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in de etkisiyle bu sayıya ulaşıldığı daha öncesinde üye sayısının 22 olduğu söylendi.

Toplantıda sanayicilerle fikir alışverişinde bulunan Başkan Gazi Şahin, “İlçemiz için hep birlikte çalışıyoruz. Farklı kategorilerde çalışıyor gibi algılansa da temelde ilçeye değer katmak için çalışıyoruz. Sanayici arkadaşlarımızla her türlü iş birliğine hazırız. Beraber proje üretmeye de hazırız.” Dedi.

Toplantıda doğalgaz şebekesi ve bağlantıları için görüşmelerin devam ettiği, elektrik sorunun oluşmaması için gerekli alt yapının oluşturulduğu; sanayi bölgesi yolları, kanalizasyon, atıkların kontrolü ve özelliklede arıtma tesisinin yapılması konularının takip edildiği belirtildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr