T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Vatan Kalbinin Attığı Yer

 

Elmadağ Belediyesi Çanakkale’ye gezi düzenledi. Başkan Gazi Şahin’in organize ettiği geziye 86 öğrenci katıldı.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası sebebiyle Elmadağ’da çeşitli liselerde öğrenim gören öğrencileri Çanakkale’ye gönderdi.

86 öğrenci, rehber öğretmenler ve diğer görevlilerle 94 kişilik bir ekiple Çanakkale’ye yol alan öğrencilerin heyecanına ve sevinçlerine öğrencileri uğurlamaya gelen aileleri de ortak oldu.

Gezi için otobüslerine binen öğrencilere konuşma yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Çanakkale’nin normal bir gezi olmadığını Çanakkale ruhunun ve duygularının diğer gezilere nazaran bambaşka olduğunu ifade ettiler.

Gezin ve O Ruhu Diğer Arkadaşlarınızla Paylaşın

Otobüslerine binen öğrencilere güzel bir gezi geçirmeleri yönündeki iyi niyetlerini ileten Başkan Şahin şunları aktardı:

Çanakkale anlatılması zor bir mücadeledir. Çanakkale’de 250 bine yakın vatan evladımız çok zor şartlarda mücadele edip savaşmışlar, destanlaşmışlar ve şehit düşmüşlerdir. Bize sabır ve mücadele ile nelerin başarılabileceğini ifade etmişlerdir. Sizler Çanakkale’de, o mücadeleyi ve ruhu yerinde görecek ve dinleyeceksiniz. Sizden isteğim gezi ile ilgili not tutun ve bizler bu notları bir gezi kitapçığı haline dönüştürelim.

Başkan Gazi Şahin, şehitleri rahmetle andığını ifade ederek bu haftanın öneminin iyi anlatılması gerektiğine vurguda bulundu.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr