T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Şehidim Nur İçinde Yat

 

Şehitler Günü’nde Başkan Gazi Şahin’den tüm şehit yakınlarının görüşünü aldı. Gazi Şahin, Şehitler Abidesi’nin yeri için Şehit yakınları ile fikir alışverişinde bulundu.

Elmadağ’da Çanakkale Zaferi’nin 95. yıl gündönümü ve Şehitler Günü sebebiyle Elmadağ Hükümet Konağında bir tören düzenlendi.  Törene Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Albay Ertuğrul Yurtseven, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Demir, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve şehit yakınları katıldı.

Törende mücadelenin anlatıldığı konuşmalar yapılırken şehitlik mertebesine ulaşmanın onur verici yönleri anlatıldı.

Düşman ve Yokluklarla Mücadele

Çanakkale Savaşları’nın büyük bir mücadeleye sahne olunduğunu ve mücadelenin yalnızca düşmanla değil yokluklarla da olduğu söyleyen Başkan Gazi Şahin şunları aktardı:
Çok çetin mücadeleler sergileyen milletimiz zor zamanları şehitlerimiz sayesinde aşmıştır. Şehitlerimizi rahmetle ve hürmetle anıyoruz. Sizler şehit babalarısınız, şehit annelerisiniz. Allah onların mertebelerini zaten yüceler yücesi belirtmiş. Sizlere de sevabını versin

Şehitler Abidesi Geliyor

Şehitliğin ve ne için şehit düşüldüğünün yeni nesillere daha iyi aktarılması için Şehitler Abidesi üzerinde çalışıldığını anlatan Başkan Gazi Şahin, tören sonrasında şehit yakınları ile bu konu üzerinde konuştu. Şehitler Abidesi maketi üzerinde proje ile ilgili detaylara değinen Başkan Gazi Şahin, “Bu çalışmamızı 30 Ağustos’a yetiştirme düşüncesindeyiz. Bir aksilik olmazsa yetişeceği yönünde bir düşünceye hakimim.” Diye konuştu.

Şehitlerin Mezarları Ziyaret Edildi

Elmadağ Hükümet Konağı’ndaki törenin ardından Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin ve protokol heyeti şehitlerin mezarlarını ziyaret ederek şehit yakınları ile birlikte dualar ettiler. Şehitlikte şehit yakınlarının acılarını hala taze olduğu gözlerden kaçmadı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr