T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çanakkale Geçil(e)mez

 

Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu Elmadağ’da bir ilki gerçekleştirerek binlerce vatandaşı tiyatro sahnesine çekmeyi başardı.

Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu ilk oyununu sahneledi. Aylardır süregelen çalışmanın meyvelerini toplamaya başlayan kent tiyatrosunun liseli oyuncuları “Harmanyeri 1915” adlı oyunla Çanakkale Savaşları’ndaki zorlukları ve mücadeleyi izleyenlere aktardı.

18 Mart’ta iki seansta oynanan oyunda vatandaşlar salonu dolup taşırdılar. Yoğun talep üzerine Elmadağ’da bu oyunun farklı gün ve saatlerde tekrarlanacağı belirtildi.

Liselilerin Performansı Ağlattı

Elmadağ’da farklı liselerde öğrenim gören gençlerin profesyonellere taş çıkartacak güzellik ve ustalıktaki performansları oyunu izlemeye gelenleri duygulandırdı. Birçok seyircinin Çanakkale’yi,  zorlukları anlaması ve ağlaması çok olumsuz şartlarda kazanılan zaferin hafızalardaki yerinin unutulmaz olduğunun işareti niteliğindeydi.

25 oyuncu 17 sahne ve 50 karakterli oyunun büyüsü karşısında duygulananlar arasında Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdür Saim Kuş’ da vardı.

Oyunu son sahnesine kadar gözlerini kırpmadan izleyen protokol heyeti oyunun sonunda, yetenekleri ile göz dolduran gençleri tek tek tebrik ettiler. Son sahnenin de izlenilmesinin ardından da güzel sesi ve tiyatro oyununa özgü yorumuyla ortama renk katan Mustafa Özarslan’a Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, bir plaket takdim etti. Başkan Gazi Şahin ise oyunda emeği geçen oyun yazarı Gürdal Uğur’a ve oyunun yönetmeni Umut Sarıaslan’a teşekkürlerini iletti.  

Başarının Sesi

Başkan Gazi Şahin, Sarıaslan’a başarısından dolayı çiçek verirken şöyle konuştu: Uzun zamandır bu oyunun hazırlığı içerisinde olan liseli gençlerimize teşekkür ediyorum. Çok başarılı bir şekilde bizi geçmişe götürdüler. Büyüklerine o mücadeleyi çok iyi bir şekilde aktardılar. Destek olunduğunda neler yapabileceklerini haykırdılar. Tiyatromuz devam edecek farklı oyunla yine sanatseverlerin huzuruna çıkmaya devam edecekler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr